GLAMOUR AND MAGNIFICENCE TOGETHER WITH BEST WISHES IN 2016 < 2016’DE IŞILTI VE İHTİŞAMLA İYİ DİLEKLER BİR ARADA

2016’DE IŞILTI VE İHTİŞAMLA İYİ DİLEKLER BİR ARADA. 2016 yılının trendine ve modasına uymak için sınırlarınızı zorlamanızı öneriyorum. Olabildiğince renkli ve ışıltılı olun. Bu yıl size canlı renklerden, metalik ışıltılardan, payet ve fütürist formlara kadar olan ihtişam çıtası yüksek bir yelpaze sunuluyor. Tarz olarak ister 60-70-80’ li yıllar, ister doğayı çağrıştıran çiçek yaprak desenlerin olduğu tasarımlar, ister de Uzakdoğu’yu çağrıştıran, ruhsal dengemizi sağlayan dekorlar olsun aşırı uçlarda olmaktan korkmayın. 80’li yılların sürrealist yaklaşımını veya 60-70’li yılların dekorunu kullanacaksanız, parlak canlı renkli kumaşlar seçmeyi abartabilirsiniz. Parlak renklerin yanı sıra siyah ve beyazları tercih edebilirsiniz. Nedenine gelince, siyah ve beyazın birlikte kullanımı, denge kurmayı sağlar. Ayrıca, zıtlıklar üzerinde de oynayabilirsiniz. Önemli olan birebir her desenin rengini, materyalini tamamlayacak kontrastı ve ‘ton in ton’u bulabilmek.
I suggest you push your limits to keep pace with the trends and fashions of 2012. Be as colorful and glamorous as you can. This year presents you a variety of higher stakes of colors, metallic sparkles, sequins and futuristic forms. Don’t be afraid to be at the extremes whether you prefer the 60s, 70s or 80s, or designs reflecting nature with flower and leaf designs, or decorations resembling the Far-East that balances our spirits. If you would like to use the surrealistic approach of the 80s or the décor of the 60s or 70s, you can overplay it with bright colored fabrics. Together with bright colors, you can also prefer black and white. As for the reason, using black and white together delivers balance. You can also play with contrasts. The important thing is to find the exact colors of every design, the contrast to complement its material and ‘tone in tone’.

a

b

2012 yılının ilk aylarında stillerde yükselen trendin en can alıcı noktası renkler… Siyah beyazın dengesinin yanı sıra en dikkat çeken renkler turkuaz, kırmızı, oranj, pembeler, parlak yeşiller; yine kontrast olan fuşya, turuncu, petrol mavisi yeşili, sarının cömertçe kullanıldığı renk paletinden ise en çok ilgiyi altın tonları çekiyor. Uzun lafın kısası, yeni yılın yükselen trendi ruhumuza canlılık veren zenginliğin, lüksün ve zıtlıkların simgesi olan altın ile gümüş, siyah ve beyaz, kırmızı ve turkuaz mavinin dengesinde bir yaşam tarzı… Lüks yaşamın yanı sıra doğanın etkilerini, önemini vurgulamak adına kuşların bitkilerin desenlerinin olduğu patchwork ve Çinlilere ait ejderhaların, kuşların bir araya geldiği tablolar, biblolar mekanlarınızda dengeyi sağlamak adına seçiminiz olabilir.

In the first months of 2012, the most important aspects of the rising trends are colors… Aside from the balance of black and white, the most striking colors are turquoise, red, orange, pinks, bright greens, and again contrasting fuchsia, orange, petroleum and from the generously used yellow palette, golden tones. In short, the rising trends of the New Year is a life style in the balance of gold and silver which are the symbol of the richness that brings vitality to your spirit, luxury and contrast, black and white and red and turquoise… Apart from luxurious life, in order to emphasize the effects and importance of nature, patchwork with bird and plant designs and paintings, bibelots with Chinese dragons and birds might be your choice for creating balance in your rooms.

 

c

d

e

186-187 (1) 186-187 (2)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *