NEW CONTEMPORARY IDEAS FOR YOUR HALLWAY DESIGNS..

ANTRE TASARIMINIZ İÇİN ÇAĞDAŞ YENİ FİKİRLER

Evinizin giriş kısmı yani antreniz geniş ise seçenekler fazla olsa da küçük antrelerde de, yeniliklerle, farklı tarzlarla, harika etkiler yaratabilirsiniz. Tüm antre iç mimari tasarımlarında küçük, büyük metrekarelerde uygulamalar farklılıklar gösterir.

 

Büyük bir karşılama alanınız varsa, üzerindeki vazoya koyacağınız günlük taze çiçeklerle karşılayacağınız yuvarlak masa, puf, berjer koltuklar hatta dresuarlar antreniz için ilk seçeneklerdir. Çünkü bu alanda eve geldiğinizde ayakkabılarınızı çıkartırken, koltuklarda oturabilir veya misafirleri yolcu ederken oturarak ayakkabılarını giyme konforu yaratabilirsiniz. Hatta şöyle bir kapıdan uğradım diyen arkadaşınızla ayakkabılar çıkarılmadan sohbet bile edebilirsiniz. Antre ile evin tam orta kısmına bir yuvarlak masa yerleştirebilirsiniz.

 

Yuvarlak masalar az yer işgal ederken, her yönden kullanım imkanı yaratırlar. Bu arada evin tüm sıcaklığını da yansıtırlar. Bu nedenle kullanılacak olan bir yuvarlak masa, üzerinde mevsim çiçekleriyle sıcak karşılamalar yaratabilirsiniz peki antre küçük bir alanı kapsıyorsa neler yapmalıyız?

Küçük antrelerin vazgeçilmez mobilyalarından dresuarlardaki yenilikler ve duvara asacağınız çağdaş tablolarla antre dekorasyonunuzun ambiansında şık, çağdaş etkilerin yanısıra modern evlerde bile yaratılan klasik detaylarla zarif ve şık bir karşılama yaratabilirsiniz. Dresuar üzerine abajurlar ve çeşitli objeler kullanılabileceği gibi, dresuar üstüne bu senenin modası gümüş, altın çerçeveli aynaların yanı sıra çağdaş sanatın vazgeçilmez tablolarını rahatlıkla kullanılabilirsiniz.

Büyük heykeller, çiçeklerden oluşan bir karşılama ile doğa havasını eve yayabilirsiniz. Aynalar, tablolar antreler de olmazsa olmazdır diye düşünüyoruz. Çünkü antrelerde genelde pencere olmamaktadır. Son yıllarda aynalar duvarlara asılmaktansa, duvara dayanır şekilde de dekore edilmekte. Büyük antrelerde, gömme dolaplar da kullanılabilir hatta bu gömme dolapların kapakları komple ayna olabilir. Antre çok geniş olsa bile çok doldurmamanız büyük bir alanı küçük göstermemek adına önemli bir detaydır.

Bu nedenle yukarıdaki tercihlerden bir ya da ikisini uygulamanız dışında antrede seçeceğiniz tarzın evin genelinde seçeceğiniz stili ile paralel olmasını da öneririz. Çünkü geniş antrelerde yaratılan tarz evin tamamına yayılacağından çok önemlidir.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *