SLEEP WITH FISHES IN THE FLOATING VILLAS!

YÜZEN VİLLALARDA BALIKLAR İLE UYUYUN!

Yüzen villalarda ön manzarada yaşamak isteyenler yazımız sizler için. Deniz yaşamı içinde ön sırada yüzen villa nerede mi? Basra Körfezi sularında ve mercan kayalıklarının panoramik manzarası içinde tavandan tabana pencereler ile çevrili olan Dubai’de yüzen villalar projesinde. Su altında yer almakta olan yatak odalı, banyolu muhteşem, yeni yüzen villalar ile deniz altı yaşama ilgi duyanlara ultra zengin seçenekler var. Kleindienst Group tarafında organize edilen, muhteşem denizaltında tasarlanan, özel yüksek kaliteli, deniz onaylı malzemeler ile futuristik tasarlanmış deniz yaşamını destekleyen yüzen rüya villalarda sadece gelecekde değil günümüzde de artık yaşamak mümkün!

Doğa, her coğrafyada farklıdır . Günümüzde yemyeşil coğrafyaları çöle çeviriyoruz. Fakat Dubai, bu olumsuz durumun istisnasıdır. Dubai, çölü yeşil-mavi doğaya çeviriyor. İkliminin özellikleriyle kurak bir çölden farksız olan kent, şimdilerin lüks yaşamın göz bebeği! “Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur” sözünü doğrularcasına.Ünlü gökdelenleri ve yüksek binalarıyla, dünyanın en pahalı kentlerinden olup pahalı projeleriyle tanınan Dubai’den oldukça pahalı ve dikkat çekici bir proje bu yazımızın konusu. Projenin hedefi ise oldukça etkileyici bir nitelik taşıyor. Zira, Dubai’de yapılması hedeflenen tam 300 tane yapay adanın tasarımı bulunuyor. Fakat bu projenin gerçekleşmesi için biraz daha zaman gerektiği belirtiliyor. Bizlerde sizler için bu eşsiz yüzen villa projesinin detaylarını inceledik. İsterseniz hep birlikte göz atalım.

İşte karşınızda Dubai’nin adalar üzerindeki yüzen lüks villaları…

Biz mimarların, tasarımcıların yakından takip ettiği ve bildiği gibi Dubai’de yapılması beklenen ana projede 6 adacığı bulunan bir takımadanın üzerinde inşa edilecek 42 göz kamaştırıcı villa projesi bu. Bu projenin ilginç bir tarafı da 3 katlı yapılacak villaların bir katının su altında iki katının da su üstünde kalacak şekilde tasarlanmış olması. Gerçekten merak uyandıran bu villaların su altında kalacak yatak odalarından muhteşem deniz canlılarını ve Dubai’nin tertemiz sularının güzelliğini seyredebileceksiniz.Kleindienst Group CEO’su Josef Kleindienst’ın bir basın açıklamasına göre Villalar 2016 yılının sonunda da tamamlanması planlanıyor. 2017 yılına kadar da içinde yaşanması bekleniyor.

Bu durumda doğaseverler için dünyanın en inanılmaz projelerinden biri hiç şüphesiz yüzen adalar projesidir. Sayısı 20 tane olan ve şeklide Güneydoğu Asya adalarını andıran adaların üzerinde yapılacak ultra lüks villa ile kişiye özel bir plaj bulunacak. Oldukça güzel bir proje olan yüzen adaların üzerindeki villanızı da kendinize göre dizayn ettirebilecek ve ultra lüks bir evde harika bir manzara eşliğinde keyif sürebileceksiniz.Hayata geçirilmesi beklenen bu projeler sayesinde, Dubai lüks yaşamda bir üst aşamaya geçerek dünyanın en lüks kentlerinden biri olduğunu bunu da var olan doğa ile değil de kendi tasarladığı yarattığı doğa ile gerçekleştirmiş olacak.

Dubai’de Su Altı Odalarına Sahip Yüzen villa Projesi

Dubai’de su altı odalarına sahip yüzen apartman kompleksleri 42 odalı bot ve villalardan oluşuyor.

Her villa 152 m²’lik alan kaplıyor. Beş ebeveyn yatak odası ve banyo villanın en alt katında suyun mavilikleri arasında bulunuyor.Orta kat ise tam teşekküllü mutfağı ve geniş yemek alanı ile harika bir yaşam alanı sunuyor.

 

Villalar birisi su altında olmak üzere 3 kattan oluşuyor.En üst katta duş, özel küçük bir mutfak ve banyo yerine jakuzinin hemen yanında bir mini bar bulunuyor.

Tüm katların yerden tavana kadar uzanan pencereleri sayesinde eşsiz bir manzara sizi bekliyor. Bu villa adeta size özel bir akvaryum gibi. En üst katda var olan oturma salonu ile tüm doğaya hakim olan bir manzaraya sahip…

Tüm katların yerden tavana kadar uzanan pencereleri sayesinde eşsiz bir manzara sizi bekliyor.Bu villa adeta size özel bir akvaryum gibi…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *