REFLECTED PEACE IN THE WATER

SUYA YANSIYAN HUZUR

Gölden yükselen sisin arkasında belli belirsiz görülen bu yapı bir hafta sonu evi.
Karşıdaki ahşap iskeleye nispet yaparcasına ayaklarını suya sarkıtmış, huzurlu bir hafta sonuna davet ediyor.

IMG_1327

IMG_1328

 

Evin göle bakan yemek bölümü sade, yalın masif bir ​​masa ve banktan ibaret!
Çünkü burada star olan  sadece ‘Göl’
Masif ahşap zemin, ham keten perdeler sakin  huzurlu bir ortamı vadediyor.
İçi dore dışı siyah sarkıt lambalar  parlamak için adeta gölün kararmasını bekliyor. Okuma dinlenme odası “Gri” “Mavi”, “Hardal” “Sarı’nın”  tüm tonları ile neşeli keyifli bir atmosfere bürünmüş, hafta sonunu iple çekiyor. Sarı  gri kırlentler mavi kadife kanepenin üzerinde öne çıkmak için biribiriyle yarışıyor. Duvar rafınına özenle yerleştirilmiş küçük heykelcikler, aksesuarlar odanın renklerine uyumu doğruluyor kitaplar ve sarı metal sehpanın keyfine  hiç diyecek yok.

IMG_1329

Evin ana mekanı olan şömineli salonda vintage mobilyalar yer alıyor. Antrasit, bej  ve gri tonlarıyla patine edilmiş degrade duvarlarla aynı renkteki halıya pastel tonlarda ekose desenli bir berjer kanepe ile iki adet vintage koltuk eşlik ediyor. Ortama enerji katan dore sehpalar adeta şöminenin ışığını kıskanırcasına konuklarını sıcak sohbetlere davet ediyor.

IMG_1330

Yatak odasına gelince; o antrasitin vazgeçilmez dinginliğini elbise dolapları ile yakalamış. Zemindeki beyazlatılmış doğal meşe parke ile uyumlu ahşap kenarlı modern yatak bir kez daha gri ile beyazın keyfini nevresim ve yastıklarla tamamlamış. Sarı ayaklı lamba  yatak başının en yaramaz aksesuarı!IMG_1331

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *