Patisserie de Pera’da Çay Saatinde Mimari Sohbeti

Patisserie-de-Pera-jpg-696x456

Bugün İç Mimari köşemizde 19.yüzyıla dayanan zengin tarihiyle, 121 yıldır misafirlerine hizmet veren Pera Palace Hotel Jumeirah’ın efsanevi pastanesini konu alıyoruz.
121 yıllık  tarihiyle efsaneleşmiş Patisserie de Pera, tasarımda geçmişin şık tasarım detaylarıyla  göz kamaştırıyor. “İç mimari  Kraliçesi” olarak bilinen Anouska Hempel tarafından  yaratılan pastanenin lezzetleri de bir o kadar tasarım harikası! İsterseniz pastanenin son halini birlikte inceleyelim.

2

3
Zengin tarihi ve imza attığı ilklerle İstanbul’un en önemli simgelerinden olan ülkemizin ilk uluslararası oteli Pera Palace Hotel Jumeirah’nın içinde, kuruluşundan bu yana hizmet veren Patisserie de Pera, dekorasyon kraliçesi olarak anılan ünlü iç mimar Anouska Hempel’in tasarım anlayışıyla yorumlandı.

Anouska Hempel’in; kendisini 100 yılı aşkın süredir pastaneyi ziyaret eden misafirlerin yerine koyarak, köklü tarihini hissederek yaptığı iç mimari tasarımlar, Patisserie de Pera’yı bozulmayan ancak tazelenen dokusuyla kalbi çok daha sağlıklı atan bir lezzet mekanı haline getirdi. iç mimari tasarımı değişse de, kristal çay bardakları, gümüş çatal bıçakları, zarif porselen tabakları ve dantel peçeteleri ve detaylardaki ince işçiliğiyle geçmişten günümüze hep aynı dokuda kalan özel bir nostaljiyi yansıtmaya devam ediyor.

4

5
Patisserie de Pera’nın kendisi gibi lezzetleri de baştan yaratıldı. Kahveli, çilekli, vanilyalı makaronlar, ev yapımı çikolatalar; farklı reçetelerle hazırlanan ekler, opera kek, Parist Brest gibi eşsiz Fransız lezzetlerinin hakim olduğu pastalar Fransız geleneğinden gelen 121 yıllık deneyimle servis ediliyor. Çeşitli sandviçleriyle de mönüsüne çeşitlilik katan Patisserie de Pera, aynı zamanda hızlı paket servisi olanağına da sahip.

Şık tasarımıyla lezzetleri ile Patisserie de Pera, akşam 18.00 ile 20.00 saatleri arasında sunduğu özel indirim fırsatlarıyla da misafirlerini ortak ediyor. Doğum günlerinde kişiye özel hazırladığı pastalarla da hizmet kalitesine ayrıcalık katan Patisserie de Pera tarihi dokunarak yaşamak isteyenlerin uğrak mekânı oluyor.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *