THE INDISPENSIBLE ‘ CLASSIC DESIGN’ IN INTERIORDESIGN

İÇ MİMARİ TASARIMDA  EN VAZGEÇİLMEYEN ‘KLASIK TARZ’

İÇ mimari ve mimari tasarımların her alanında, tasarımda, modada,  geçmişten günümüze gelen çizgileri klasik tarz olarak tanımlıyoruz. Moda ise sürekli değişen ve var olan bir şeyler üzerinde yapılan yenilenmelerdir. İkisi bir araya getirildiğinde iç mimaride yükselişte olan kavram ortaya çıkar. Yenilik arayanlar, farklılık isteyenler, alışagelmiş durumlardan sıyrılarak daha ötelerden bir tasarım isteyenler, iç mimarinin yükselişte olduğu çizgileri takip ederek en çok beğenilen modeller üzerinde tercih yaparlar. Kimi modern çizgilerin dokunuşundan elde edilen iç mimari fikirlerin üzerinde dururken, kimi de klasik tarz  stili üzerinde durur. Yani herkesin kendine göre tercih edebilecekleri seçeneklerin olması, tasarımda özgürlüğün en iyi şekilde elde edilmesini sağlamaktadır.

Yazımızın ilham kaynağı, klasik tarza örnek teşkil edebilecek seçimlerin sahibi İçmimar Philip Gorrivan. Mimarın seçimleri klasik olduğu kadar bir o kadarda sade ve dingin atmosferiyle yaşamımızda vazgeçilmeyen çizgilere güzel bir örnek niteliğinde.

Her yıl olduğu gibi bu sezonda klasik tasarımlara olan ilgi gittikçe artıyor, ancak fark edilen bir değişiklik var o da klasik stil tasarımların, modern çizgilerle harmanlanarak yepyeni bir boyut kazanması. Çağdaş sanatın vazgeçilmez aksesuarları olan tablo,heykeller modern aksesuarlarla kombinlerek yeniden hayat buluyor. Bu da bize gösteriyor ki, her daim güncellenen iç mimarinin yanısıra mimarinin bizi geçmişe götüren klasik tarz çizgileri iç dekorasyonun olmazsa olmaz unsurlarından biri.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *