FEEL THE DEPTH OF BLACK IN YOUR PLACES!

SİYAHIN DERİNLİĞİNİ MEKANLARINIZDA HİSSEDİN!

siyah 7

Son günlerde yaşadığımız üzüntülü anlar içimizdeki tüm renkleri bir anda aldı!.Her şey bir anda siyahlaştı! Siyah da bir renk diyenlere cevabımız; Aslında siyah renk yoktur. Doğada siyah renk bulunmaz, fakat ışığı emen ve yok eden yerler siyah olarak algılanır. Işığı emen ve yok eden siyah, hüznü, yalnızlığı, sıkıntıları ve endişeleri hatırlatan etkiler gösterebilir. Yaşamın bir gerçeği olan ölümü çağrıştıran siyah, genellikle üzüntümüzü ifade eden matemin rengi olarak bilinir.

siyah2

Bu yazımızda siyah rengin derinliğini hissettiren mekanları sizlerle paylaşmak istedik. Çünkü siyahın derinliği yansıttığı mekanlarda güçlü bir şekilde kendini hissettirir.
Siyah tek başına iç mimari tasarım renkleri arasında pek tercih edilen bir renk değildir.

siyah 5

Çünkü siyah tek başına karamsarlığı da beraberinde getirdiği için riskli bir renktir. Mekanda da yaşamda olduğu gibi siyah denge için en çok aydınlık ve canlı renklere ihtiyaç duyar.Yaşam devam ettiği sürece siyahın ihtiyaç duyduğu diğer renkler gibi..

siyah

Örneğin mekanlarınızda içerisinde aydınlık renklerin ağırlıkta olduğu ve fakat siyahında kendini hissettirdiği duvar kağıtları,halılar kullanabilirsiniz. Siyah renk aynı zamanda, gücü, soyluluğu, ağırbaşlılığı, farkındalığı ifade eder.

 

tablo 1

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *