DAĞEVİ ROMANTİZMİ..

Ağaçların üzerinden yükselen ”ay” ı seyretmek için ideal olan dağ evleri herkesten çok sevgililer için cazip!.. Nedenini herhalde açıklamamıza gerek yok. Şubat ayının 14′ ünde sevgililer gününde, sevgililere romantik bir armağanımız olmasını istediğimiz bu yazımızda dağ evi stilini anlatmak istedik.

 dağ 2

dağ 3

Sadece sevgililer için değil, kışın belirli dönemlerinde şehrin stresinden kurtulmak için insanların yalnız kalmaya ihtiyaç duyduğu zamanlarda olduğu kadar, kayak yapanlar içinde ideal dağ evleri. Dekorasyonun en can alıcı noktası çıtır çıtır yanan şömineler, kar yağarken sizin ayaklarınızı uzatıp do­ğal olarak ısınmanıza ve keyif yapmanıza neden oluyor. Mağara görünü­münde olan dağ evlerinin dışarıya, soğuğa karşı düşünülerek yapılan de­korasyonunda ahşap ve canlı renkler mekana sıcak bir hava katıyor. Ahşa­bın doğallığı ve hayvan figürleri bir dağ evinde olduğunuzu hissetmenize neden oluyor.

dağ

dağ 4

Son derece uyumlu bir şekilde bir ara­ya getirilmiş hayvan desenlerinin ve heykellerinin ağırlıklı kullanıldığı mo­bilyalar dekorasyonun dikkat çeken noktaları. Ahşapla kaplanılmış duvar­larla dengelenerek bizi bir dağ evi at­mosferine çağırıyor. Kanapelerde düz renk, battaniye görünümlü, hayvan desenli kumaşlar hakim. Tavandan sarkan avizedeki mum görünümlü ampüller mekana romantik bir hava kazandırıyor. Yarısı duvarda gömülü şömine üstündeki rafa konulan hay­van figürleri, odanın sadeliğini ve sı­caklığını bozmayacak şekilde abartısız ve özenle seçilmiş. Yanan şöminenin yarattığı gizli ışıklandırma son derece esrarengiz bir atmosfer yaratıyor.  

sayfa 1 sayfa 2 sayfa 3

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *