CROWN WITH THE NATURIST ACCESSORY ROSES YOUR HOME&GARDEN!

BAHÇENİZİ &EVİNİZİ  EN DOĞAL AKSESUAR GÜLLERLE TAÇLANDIRIN!

Bu yazımızda sizin için, doğanın en güzel çiçeklerinden biri olan gül’ü mercek altına aldık. Özellikle doğanın gücünü hissettiren gül bahçelerinden, evinize taşıdığınız cıvıl cıvıl rengarenk yansımalarını sizler için derledik.Hepimizin de bildiği gibi güller, doğadan mekanlarımıza aldığımız, yaşamımızda vazgeçemediğimiz, iç mekanlarımızı kişiselleştirmenin ve doğayı en güçlü hissetmenin en romantik yolu…2016 yılının doğaya geri dönüş modasının yoğun olarak yaşandığı bir yıl olduğundan daha öncede bahsetmiştik. Özellikle pembeyi, lilayı, yeşili, maviyi toprak renkleri ve bunun yanında doğadaki tüm canlı renkleri, çiçeklerde form almış desenleri bu yıl tasarımda her yerde görmeye devam edeceğiz.

Çiçeklerden gülü kullandığımız alanları nasıl kullandığımıza kısaca değinirsek; Bu yerlerden ilk başlamamız gereken alanlar bahçeler. Bahçelerde ise özellikle kapı ve pencelerinizi, oturacağınız özel köşelerinizi , yürüyeceğiniz yolları güllerle taçlandırmanız ilk önerimiz.

Sadece bahçede değil evinizin birçok alanında güllerin yanı sıra desenlerini de kullanabilirsiniz. Özellikle gül desenleri koltukların döşemelerinde, perdelerde, yastıklarda, yatak örtülerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.Güller, evinizde romantizmi yansıtmak için ışıltılı küçük aksesuarlarda olduğu kadar, yastıkların kumaşlarında da desen olarak kullanılabiliyor. Gül deseni çok güzel, doğal dokularının yanı sıra sofistike teknikler ile üretilmiş olarak da kumaş ve duvar kaplamalarında tercih ediliyor. Çünkü mekanlarımızın duvarlarını ışık ile yansıttığınız zaman bütün dokular ortaya çıkmakta ve desenin yanı sıra ışıltılı estetik bir görünüm elde edilmektedir. Bu özellikle mekana hoş, romantik bir ambians katmaktadır.

Kumaşların ve duvar kağıtlarının  renginin, deseninin doğru seçilmesi mekana katmak istediğimiz ambians açısından çok önemlidir. Sizin için seçtiğimiz güller, bahçelerde, doğadan evinizin perdeleri, döşemelik kumaşları için seçtiğimiz kumaşlar ise Designers Guild Hometeks’den..O odanın hangi amaca hizmet ettiği, odanın aldığı ışık hacmi, odanın büyüklüğü, bunların seçilmesinde en büyük etkenlerdir. Doğru seçimler harmoni, uyum içinde ortamlar yaratır. İçinde yaşayan insanlara huzur verir. Yaşam alanlarıyla doğa arasındaki sınırları ortadan kaldıran tasarımlar, desenler yazın yüksek enerjisini iç mekanlarda olduğu kadar dış mekanda da hissetmek isteyenler ve özellikle romantik atmosfer yaratmak isteyenler için ideal. Yukarıda yapmış olduğumuz önerilerin yanısıra vazonuzdan eksik etmeyeceğiniz güllerle de mekanızının romantizmini rahatlıkla güçlendirebilirsiniz…

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *