Yepyeni Bir Konut Projesi: Selenium Ataköy

Sizler için  incelemeye aldığımız ilk konut projesi Selenium Plaza Aşçıoğlu. Emlak köşemizde  son günlerde dikkat çeken yeni projeleri inceleyip ben bu projenin mimarı olsaydım sorusuna da bir cevabım, yorumum olacak yazının içinde.

Selenium Ataköy, her blokta 107 dairenin yer aldığı toplam 3 bloktan oluşuyor. Toplam 74 bin metrekare inşaat alanına sahip projede; bahçe dubleksleri, Loft, 1+1’den 5+1’e (89 m2 – 281 m2) geniş ve her biri balkonlu daire seçenekleri yer alıyor. Selenium Ataköy’ün ayrıcalıkları arasında; ferah lobi alanı, profesyonel bina yönetimi, her daire için depo alanları, daire içi taze hava sistemi, bisiklet ve yürüyüş pisti, 5 dönüm geniş peyzaj alanı, geliştirilmiş bina ısı dinamikleri, yüzme havuzu, güneşlenme terası, çok amaçlı spor sahaları, fitness ve çok amaçlı stüdyo alanı, SPA, çocuk odası, oyun bahçesi ve squash yer alıyor. Bir mimar olarak her yeni projeye yorumum olacak .Aşçıoğluna yapmış olduğu bu proje için tebrikler, başarılarının devamını dilerim.

s4

selenium1

Biz tasarımcılar,mimarlar hep bir arayış içindeyizdir.O yüzden bu residence in mimarı olsaydım ben ne yapardım sorusuna cevap da vermek istiyorum.Doğayı projenin konsepti yapar.Binadan çok doğayı hissederdim .Tasarımdada 3 silindirik simetrik yükselen binayı birbirinden tasarım olarak farklı yapıp aynı tasarım içinde birbirini takip etmesini, organik olarak birbirlerini tamamlamasını sağlardım.

s10
selenium7

s6Selenium Ataköy İç mekan tasarımlarına gelince aslında her yeni projede görmeye alıştığımız bizi şaşırtmayan şık bir tasarım ve ayrıca çoğunluk tarafından tercih edilecek şık pratik bir tasarım. Daha öncede belirttiğim gibi biz mimarlar ve tasarımcılar kabul olanın dışında yenilikler peşinde olduğu için daha çağdaş tasarımlar arıyor gözlerimiz Ben bu projenin içmimarı olsaydım ne yapardım sorusuna cevap sadece çoğunluğun kabul ettiği tasarımının yanısıra güncellenmiş farklı stillerdeki çağdaş tasarımlar olurdu cevabım..bir başka deyişle bu projenin içmimarisine yorumum.

Bir sonraki yeni projelerde buluşmak üzere.

sevgiyle kalın

Y.Mimar Sevinç Ormancı

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *