YENİ YILDA , MEKANLARDA DA VİNCİ’NİN ŞİFRESİ….

YENİ YILDA ,  MEKANLARDA DA VİNCİ’NİN ŞİFRESİ…..

2015 yılını geride bırakan insanlar, 2016 yılından aşk, mutluluk, sağlık, zenginlik ve en önemlisi  barış umut ediyorlar. Barış ve huzur veren renk be yazın, her şeyden önce tercih edilmesi işte bu sebepten. Artık kimse savaş görmek istemiyor. Ancak bu yılın geçen yıla farkı, siyah rengin özellikle kullanımı. Bir başka deyişle erkeksi enerjinin, farklı canlı renklerle mekanlarda kullanılması. Bu ikisi beraber olduğu sürece birbiriyle bağlantısı da hiçbir zaman kopmayacak. Beyaz rengin insan psikolojisindeki etkisi her şeyden önce son derece dinlendirici olması yönünde. Ancak araya siyah girince dengenin de önemi vurgulanıyor. Güzel, saf ve henüz dokunulmamış dilek ve isteklerin bir sembolü olarak  benimsiyor herkes beyazı. Ancak bu yıl siyahı daha çok görüyoruz.

yeni yılda mekanlarda davincinin şifresi2 copy

Yılbaşına girdiğimiz şu günlerde yılbaşı gecesine özel seçtiğimiz seçeneklerdeki aksesuarların da siyahın yanı sıra kırmızı, yeşil, metalik dore ve lameden etkilenmemesi düşünülmez tabii ki. Ancak bu yılbaşı sizin için özel hazırladığımız yılbaşı seçimlerimizi görmek için Koleksiyon firmasını, yılbaşı yazımda ki ‘Da Vinci Şifresi’ndeki siyah obje ve mobilyaları görmek için ise ‘ Last Theme of Visionnaire Collection by IPE-Cavalli, Visionnaire Koleksiyonu ile yakaladığı çıkışı, ürünleri ve çeşitliliği arttırarak sürdürmekte. Özellikle ‘Da Vinci Şifresi’ kitabındaki ortamdan ilham alınarak yaratılan koleksiyonda krokodil deri, soyluların ve ortaçağ şövalyelerin zırhlarında olduğu gibi antik giysileri anımsatan kumaşlar ve parıltılı yüzeyler dikkat çekiyor. Koleksiyon, konu içerisinde yeni temalar işleyerek zenginleşiyor. İlk tema ‘Total Black’ idi ve ağırlıkla siyah renk işlendi. Devamı ‘ White Gothic’ ile geldi ve beyaz kullanıldı. Böylece iç mekanda gündüzle gece misali döngüsel bir bütünlük oluştu. Sıra dışarıya çıkmaya gelmişti.

yeni yılda mekanlarda davincinin şifresi1

Atmosfer Gustave Moreau’ nun veya dahi sanatçı Lawrence Alma Tadema’ nın karanlık çalışmalarını anımsatmakta. Kelebekler, kuguğar, ve zoolojik objeler bilinen iç-dış hissini oluşturmaktadır. Koleksiyonun parçaları, yalın beyaz ve siyaha dayalı önceki temaların devamında yeni bir yaşama geçişi temsil etmekte. Neogotik tat sürmekte, bununla birlikte İtalyan stili genişleyerek orta Avrupa karakteri koleksiyonuna sızmakta. Koleksiyonda tanıdık ürünler yeni malzeme ve renkler kullanılarak mükemmel bir çeşitlilik kazanmış. Üst düzey teknik ve el işçiliğiyle işlenmiş ürünler, Murano camından Swarovski kristallere kadar bezenmiş aksesuarlar kayıtsız kalınamayacak kadar çekici. Beyaz renk, mekanda tek başına kullanıldığı gibi canlı renklerle de bütünleşebilir.

yeni yılda mekanlarda davincinin şifresi3 copy

Ancak bu yıl özellikle siyahı, kobalt mavisi, kırmızı, yeşili ise altın rengi metal rengiyle görmek mümkün. Nedenine gelince kırmızı yeni yılda bize getireceği aşkı, altın ve metal renkler para ve zenginliği, yeşil ise dileklerimizin çabuk gerçekleşmesini simgeler. Bu sebepten her yıl bu renkleri görmek istiyor insan. Geçen yıl yine mevcut olan bu renkler bu sene de varlığını koruyor. Genelde beyaz gerek klasik gerek modern mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Beyazın mekanlara rahatlık verdiği kuşkusuz tartışmasız bir gerçek. Beyaza boyanmış bir mekan, koyu renk boyanmış bir mekana göre daha geniş görünür. Beyaza boyanmış bir mekanda, farklı renklerde kullanılan objeler hem daha iyi algılanır hem de mekanı daha etkin bir şekilde güzel gösterir. Altın rengi kumaş veya varak kaplanmış klasik bir koltuk, mekanda hoş bir şıklı yaratır.

yeni yılda mekanlarda davincinin şifresi4 copy

Bunun yanına krom ayaklı modern beyaz veya krem rengi bir koltuk koyarak havayı birden değiştirebilirsiniz. Ve bu durumda ‘eklektizm’ yaratabilirsiniz. ayrıca belirtelim 2007 yılının trend stili, altın varak ile modernize etmek tekrar patlama yaptı. Bu yıl barok ve vampir stilin yanı sıra 40’lı 50’li 60’lı ve 70’li yılların etkilerini mekanlarda görmek mümkündü ama en çok barok ampir stilini. Bunun yanı sıra doğayı, geyikleri, su aygırlarını mekanlarımıza taşıyarak ve canlı kobalt mavisi, kırmızı, renkler ve desenler kullanıp mekanı doğayla bütünleştirebilirsiniz. Bu durumda 2007 yılının sonu 2008 yılının başında bu eğilimlerin devamı olarak siyah renk bir mekanı bir zemin olarak düşünün, renkli desenlerin yanı sıra zıtlıkları bu mekana uyguluya bilmelisiniz. Yaptığınız bu seçimler yılbaşı kutlamalarında, 2008 yılında dilediğiniz tüm dileklerin gerçekleşmesini sağlayıp, size mutluluk sağlık, aşk zenginlik, başarı ve tabii ki huzur getirsin. Bu arada her yıl dilediğim dileği bu yılda dileyeceğim. Çam ağacı sevenler dileklerini çam ağacına asmayı unutmasınlar. Tüm bu ağaçlarda asılı olan dileklerinizin evrene enerji olarak yayılarak gerçekleşmesi dileğiyle.

Koleksiyon firması / Sarıyer

IPE_Cavalli İstanbul

Başlıksız-1

H

Ğ

W

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *