YAŞAMINIZDAKİ DENGE İÇİN TAŞLARIN ENERJİSİNİ, MEKANLARA TAŞIYIN…

YAŞAMINIZDAKİ DENGE İÇİN TAŞLARIN ENERJİSİNİ OTELLERE , SPA’LARA TAŞIYIN…
Bu sayımızda turizm dönemine girdiğimiz şu günlerde otel yenilemelerinde kullanılan taşların önemine değineceğim. Hepimiz doğanın parçasıyız. Bu sebepten doğaya ve evrene karşı olan duyarlılığımız, yaşamımıza yansıyacağı için de önemli… Bu araştırmamızda taşların gücünün yaşamımıza etkisini inceleyeceğiz. Doğada her şey farklı bir elementten oluştuğuna göre yaşamımıza girecek elementleri özelliklerine göre seçersek yaşamımızdaki mutluluğumuzu ve başarımızı da bir o kadar etkileriz… Ayrıca alternatif tedavi yollarına duyulan ilginin her geçen gün arttığı şu günlerde doğal taşların gerek ruhsal gerek fiziksel rahatsızlıklara iyi geldiği ispat edilmiştir. Taşları kullanırken bu özellikleri de göz önünde bulundurmamız gerekir. Taşlar, zaman zaman tıbbi yöntemlerin eksik kaldığı noktalarda devreye girerek sağlamış olduğu faydalarla bilim dünyasını bile şaşırtmayı başarmıştır.

yaşamınızdaki denge için taşlar5

yaşamınızdaki denge için taşlar2

 

Çevrelerine, canlı organizmalara, ruhsal, fiziksel etkileri olduğuna inanılan bazı taşların, evrendeki ve yerküredeki bir takım güçleri çekme, biriktirme , dönüştürme ve yayma özelliklerine sahip oldukları bir çok araştırma sonucudur… Günümüzde mevcut olan değerli, yarı değerli taşlar ve kristaller vs. doğru kullanıldığı taktirde canlılar üzerinde önemli etkilere sahiptir… Sağlığımız için koruyucu ve tedavi edici özelliği dışında taşların  gerek renkleri gerek elementlerine göre, new age kültüründe bu çalışmaların önemli yeri vardır… Çünkü bunlar elementlerine ve renklerine göre yaşamımızda başarımızı, hatta mutluluğumuzu bile etkilemektedir… Hatta her taş, her kristal kendi elementine bağlı olarak bir müziğin notalarına sahiptir… Görüntüde ruhsuz yapılarına rağmen taşlar doğanın bir parçasıdır. Ancak görünenin dışında sadece hissedeceğiniz hareketli enerjiye sahip olan bu yarı değerli , değerli taşların biz farkına varalım ya da varmayalım yaşamımızdaki etkileri oldukça önemlidir… Bilimsel araştırmalar da gösteriyor ki element= enerji; bir başka deyişle formlarımız maddeden değil enerjiden oluşmaktadır. Bu da gösteriyorki  her maddenin birbirini enerjisiyle etkilediği açıktır. Bir başka deyişle taşların taşıdığı enerjiyle insanın taşıdığı enerji de birbirini etkilemektedir.

 

yaşamınızdaki denge için taşlar7

yaşamınızdaki denge için taşlar6

 

Bazı taşlar minerallerden oluşsa da  bazıları toprakta fosilleşen hayvanlardan ve bitkilerden oluşmaktadır… İnsanlar da doğanın parçasıdır. Her birinin elementi birbirinden farklıdır… Bu durum gösteriyor ki elementi taşların elementiyle üretilen bütünlük gösteren kişilerin bu taşlardan alacakları enerji tartışmasız bir gerçektir… Doğru  taşı seçerken sezgilerimizi de kullanabiliriz. Sezgilerimiz, vücut dilimiz, bizi ihtiyacımız olan elemente doğru yönlendirir. Ancak bunu yaparken bilinçli bir uzmanla çalışılması sonucun bilinçli olması adına önemlidir. Yaşamımıza sağlayacağı aydalar ne olabilir dediğimiz bu taşlardan örnek verirsek… Vereceğim bu örnekleri sadece bazılarıdır.  Örneğin SEDEF bizi negatif enerjilerden arındırmak adına önemli. Ayrıca metal ve su elementine ihtiyaç duyan kişiler için de faydalıdır. Ametist insanları ayık tutmak, düşünceleri, hisleri berraklaştırmak konsantrasyonu artırmak adına önemlidir… Sarı topaz gibi rahat ve dinlendirici uyku sağlar… Sağlığımız açısından ise bağışıklık sistemimiz için gereklidir… JASPER sindirim sisteminde, YAKUT gibi cinsel problemlerde etkindir. Cinsel problemleri olan evli çiftlerin mekanlarında kullanılması tavsiye edilir. KUVARS cam gibi saydam bir özelliğe sahiptir. Pembe kuvarsa aşk taşı denir. Kısırlığa karşı koruyucudur. Bu taşları sadece bu özellikleriyle değil diğer özelliklerini göz önünde bulundurarak seçmemiz yaşamımızdaki dengesiz  enerjiyi dengelemek adına da önemlidir. Yukarda  belirttiğimiz üzere vücudumuzda bile aksesuar olarak taşıyabileceğimiz bu taşları mekanlarımızda kullanırken bu özelliklerine göre seçim yapabilirsiniz. Seçimlerinizde elementinize uygum çalışma yapılarak yaşamınıza uygun taşları seçebilir ya da enerji ve taşların bu özelliğinin dışında, bu seçimi sadece estetiksel, kişisel beğeninize göre yapabilirsiniz. Çünkü sizin için araştırdığımız bu yarı değerli taşlar oldukça göz alıcı ve şıktır… Son günlerde mekanlarda kullanacağınız bu yarı değerli taşlar oldukça göz alıcı ve şıktır… Son günlerde mekanlarda enerji boyutundaki çalışmalarıma eklediğim mekanlarda kullanacağınız bu yarı değerli taşlar için Feng shui de uyguluyorsanız mekanınıza olumlu enerji verecektir.. Sadece oteller ve SPA’larda değil mekanların her çeşidinde kullanabilirsiniz. Kullanmasanız bile gerek aksesuar olarak gerek SPA’larda masaj  yapılırken kullanacağınız bu yarı değerli taşlarla yaşamınızdaki enerjiyi dengeleyip yaşamınızdaki zorlukların üzerinden gelip başarı, mutluluk ve sağlığı yakalayabilirsiniz…

yaşamınızdaki denge için taşlar8yaşamınızdaki denge için taşlar9yaşamınızdaki denge için taşlar10

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *