WARM YOUR SPACES WITH FIREPLACE HEAT…

ŞÖMİNE SICAKLIĞI İLE MEKANLARINIZI ISITIN..
Kışın soğuğunu hissettiğimiz şu günlerde kara kış kapımızda! Yeni yıla yaklaştığımız şu günlere yoğun kar ve dondurucu soğuklarla merhaba dedik. Havalar böyle olunca iç mekanlarda tercih edilen mekanlar şömineli olanlar tabii ki. Kış kendini iyiden iyiye hissettirmişken şömine keyfi yapılacak en iyi iç mekan tasarımlarını sizler için seçtik.Seçtiğimiz bu yelpazede modern mekanların yanı sıra dağ evlerin vazgeçilmez klasik stillerinden rustik vs birçok stilden örnekler de seçtik. Seçim sizin.
Evimizin her köşesinde tasarlanabilecek bir şömineli oda oturma odası ise rahat köşe koltuklar olmazsa olmazlardandır. Pazar rahatlığına en iyi çözüm olan şömine ve “ev” ilkeleri üzerine mevcut modern teknoloji sayesinde hemen hemen her mekan da şömine yarattığı sıcak tasarımı ile oturma odaların yanı sıra birçok mekanların asla vazgeçilmezidir. Özellikle şömineli odalarda  tercih edilen  köşe şömineli mobilya tasarımın yanı sıra seçtiğimiz renkler, cesurca beyaz olabildiği gibi etnik desenli kumaşların, sıcak renkli modern koltukların olduğu, şömineli mekanlarda ateş elementi ile birlik de  kullanılan ahşap malzeme ile sıcaklığın yayılması mümkün !
Kent daire sakinleri arasında, bazı özel evlerin şansı olan şömine evin her odasında! Kabul etmeliyiz ki kışın  bir evin banyosun da yatak odasında, bahçesinde, balkonunda, şömine varsa bu evin sakinleri çok daha şanslıdır. Her koşulda şömine çeşitliliği evin tasarımına zenginlik katar. Tabii ki şömine güvenliğini sağlayarak.
Şöminenin tasarımı mekana uyabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Günümüz de şömineler çeşit çeşit dir. Geleneksel odun yanan şömine yanı sıra gaz, elektrik li olmak üzere çeşitleri mevcut dur. En önemli detay şöminenin  bacasının teknik olarak doğru tasarlanması gerekmekdedir. Odun şömineye göre  gaz şöminenin avantajları nispeten düşük maliyetli; çevre dostu; kolay kurulum ve hiçbir baca; nemlendirme;iznine ihtiyacı yok. Aynı zamanda, önemli bir dezavantajı vardır: (2-2.5 saat biyoetanol 1 litre kadar) yakıt yüksek maliyeti ateşleme sırasında alkol kokusu; bir ısıtıcı ;güvenlik yönetmeliklerine uymak zorundadır. Yine de şömineniz yoksa bacalarınız de sorun varsa üzülmeyin günümüzde odun şöminelerin yerine gaz şöminelerini alanlarınız müsait ise rahatlıkla mekanlarınızda tasarlıyabilirsiniz.
Ayrıca gaz şömine, odun yanan şömine ve elektrik arasındaki geçiş bağlantı sağlanabilir. Daha çevre dostu ve bakımı ucuz neredeyse bakıma ihtiyaç yoktur kül ve is yok denecek kadar az var – Bir yandan, en önemlisi evinizde baca yoksa bir bacaya bile gerek de yokYeni yıla gireceğimiz şu günlerde evinizde sıcaklık, huzur, sevginin hep olması dileğiyle!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *