ÜNLÜ ŞARKICININ MÜZE EVİ..

Ünlü müzisyen Elton John’un Londra’daki evine götürüyoruz sizleri bu sefer de. Telefon ,televizyon gibi gereçlerin bulunmadığı, klasik çizgilerin hakim olduğu müzeyi andıran bu ev geçmişle bağlantılı oldukça zengin bir görüntü sergiliyor.
Chippendale mobilya ile dekore edilen, eski antika resimlerin ve porselenlerin toplandığı ünlü şarkıcının eci,tamamiyle bir müze görüntüsünde. Neoklasik çizgilerin yanı sıra beidermeir mobilyaların birarada toplandığı bir ev olduğu söylenebilir. Gerek kartonpiyerleri,gerek duvar resimleri ile oldukça zengin bir görüntü sergileyen sarı ve yeşil tonların hakim olduğu ev, geçmiş dönemin özelliklerini de üzerinde topluyor.

1 resimmm

ünlü sarkıcının müze ewi-1

ikinn devamı

22222

son resim

Kartonpiyerler, altın varakla işlenmiş. Özellikle mektupların yazıldığı kütüphane ile salon, Birinci Napolyon Dönemi ve Neoklasik çizgileri hakimiyetinde. Yatak odası beidermeir stilin çizgilerini taşıyor. Ayrıca Elton John’un gözlüklere olan merakı yansıtan bölümü de atlamadık. Burası da evin en enterasan bölümleri arasında gösteriliyor. Prensess Diana’nın cenazesinde seslendirdiği’ Candle in the wind’adlı şarkıyla çok satan ve ve yeniden güçlü bir şekilde gündeme gelen John’un bu müze evi gerçekten pek çok ünlünün evinden daha ilginç. Çünkü ünlü şarkıcının müzikten sonraki en büyük tutkusuymuş dekorasyon. Bu yüzden evin bu kadar enterasan ve takdire şayan olmasına şaşırmamak lazım. Evet ünlülerin evlerinin dekorasyonunu sizler için yorumlamaya devam ediyoruz. Hepsi birbirinden ne kadar farklı değil mi? Herkesin kendine göre farklı bir stili var. Bu farklı tarzları sizlere yansıtmaya devam edeceğiz bundan sonraki yazılarımızda da…

pafta 1 pafta 2

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *