ÜNLÜ MODACILARIN İDDİALI VE ŞIK EVİ…

Bu yazımızda, mercek altına alacağımız mekan Dolce&Gabbana markasının kurucularından Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’nın ortak evi. Evlerini eklektik bir anlayışla dekore edilmiş olan ortaklar yaşadıkları yere de tasarımlarındaki moda anlayışlarını fazlasıyla yansıtmışlar.

Ekim’de sizin için seçtiğimiz ev ünlü marka Dolce&Gabbana’nın yaratıcısı olan iki ortağın, Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’nın yaşadığı yer. Dolce&Gabbana ismi, bu iki ortağın soyadlarının biraya gelişleri ile ortaya çıkmış. Gelelim sadede… Bu ev ikisinin misafirlerini ağırladıkları eklektik tarzda dekore edilmiş bir mekan. Evde ilk dikkat çeken, Dolce&Gabbana’nın moda çizgilerini fazlasıyla anımsatıyor olması. Özellikle kıyafetlerinde çokça kullandıkları leopar deseni, evlerine de taşımış iki ortak. Dekorasyonda bir stile bağlı kalınmadan eklektik bir anlayış sözkonusu. Uzak Doğu çizgilerinin yanı sıra Rokoko Barok çizgilerin, modern çizgilerle bütünleşmesini görüyoruz. Bu arada bilmeyen okurlarımız için eklektiğin tanımını vermekte de fayda görüyorum.

aaaaaaaaaaaaaaa

Başlıksız-1

unlu

Eklektik, evin sahibinin veya mimarca seçtiği farklı stillerin bir arada toplanmasına deniyor. Oldukça iddialı olan bu dekorasyon anlayışı Dolce&Gabbana modasının bir uzantısı görünümündedir. Evi tek bir cümlede tanımlamak gerekirse Dolce&Gabbana’nın koleksiyonlarındaki gibi eklektik çizgiler altında şık ve iddialı. Evin en belirgin özellikleri siyah, beyaz renklerinin yanı sıra barok tarzlardaki tablolar ve mobilyalarla leopar gibi iddialı desenlere yer verilmesi. Onlar kıyafetlerinde uyguladıkları moda anlayışını evlerine taşıdılar. Biz de sizlere… Eminim ki pek çok kişi tek bir isim olarak biliyordur Dolce&Gabbana’yı. İki ortak olduğunu bu yazı sayesinde öğrenmiş olanlar çoktur. Yazının böyle bir yararının da olacağını düşünerek bir sonraki ay görüşmeyi diliyorum.

sayfa 1 sayafa 2

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *