THE MODERN DESIGN OF THE CLIFFS OVERLOOKING THE OCEAN

KAYALIKLARDAN OKYANUS MANZARALI EN MODERN PROJE

Kelimenin tam anlamıyla uçurumun kenarında hayatı yaşamak isteyenler yazımız sizler için! Casa Brutale firmasının projesi olan evin yapımı gerçekleştiği zaman evi alan kişi yaşamın anlamını her an hissedecek! Kayalar arasında tasarlanan proje, en adrenali yüksek ve modern tasarımı sayesinde gözleri üzerine çekecek. Ev kapladığı küçük alandan ötürü çevre için nispeten küçük bir etkisi olsa da yarattığı etki büyük…


Casa Brutale ev projesini mimari gözle incelemek isteyenler yazımızı okumaya devam edin! Sadelik ve modern tarz ile uyum içinde olan bu doğa evin mimarisi, Yunanistanda Ege denizi üzerindeki yüksek kayalıklar arasında tasarlanmış. Evin yaşam alanı estetik yapısı, işlevi ve mühendislik detayları tamamlanmış olarak, inşa edilmeyi bekliyor. Belki de biz bu yazıyı yazdığımızda uygulanmış bile olabilir.

Evin ilk dikkat çeken özelliği Ege denizi manzarası ile yüzme havuzundan güçlü konstrüksiyonu olan bir merdivenle bir alt kata iniş olması. Büyük camla kaplı cephe unutulmaz manzarası ile muhteşem bir yaşam alanına sahip. Doğal ortam, doğal güzellikleri vurgulamak adına tasarlanan dekor ve malzemelerde yalın, ağaç ve beton yüzeyler kullanılmış. Projenin çatısı darbelere dayanıklı, güçlendirilmiş kristal camdan yapılmış bir havuzun kodundan salona doğal ışık ile merdivenlerden aşağıya doğru iniş veriyor! Alt katta beton banklar ile eşleşen beton bir yemek masası, ahşap oturma yüzeyi ile koltukların arkasında heykelsi bir şömine dikkat çekiyor. Üç tarafından kayalıklar ile çevrili projenin cephesinin loşluğu, yukarıdan aşağıya şiirsel etki yaratan camla kaplı aydınlatmasındaki pozlama ile maksimize edilmiş aydınlatması ile aydınlatılıyor.

Çelik merdiven salondan, mutfaktan yatak odasına iniliyor. Diğer mobilyalar gibi yatak da beton ve ahşap malzemeden tasarlanmış. Duvarlarda ışığın gölge oyununu geliştirmek için yansıtıldığı gözlerden kaçmıyor! Ana katta depolama alanı ve bir banyo’ya giden misafir odasının yanı sıra küçük bir de koridor var.

Yakın zamanda gerçekleşmesi beklenen OPA Casa brutale kavramsal projenin ikamet yeri Ege Denizi Yunanistan en düşük seviye kat planı ise (-9.90)

Yeryüzünde mimari proje eğer bir doğa evse içinde doğal ışık büyük bir rol oynar. Bu evde ışık kaynağını ön cam ve evin çatısından alıyor. Burada yaşarken salonda oturanların bakışları üzerindeyken yüzmeye alışkın olmalısınız! Eğer havuz içinde olan siz iseniz, aynı zamanda vücudunuzda güneş benzersiz bir etki yapar. Işığın yansıması dalgalı sudan vücudunuza kendisini güçlü hissettirecek şekilde geçer.

Klasik anlayışın tersine proje toprak üstüne oturmak yerine, toprak kayalıklar ve cam ile kaplanmış. Proje ahşap, cam, ham beton gibi basit malzemeler ile tasarlanmış. Hedef okyanus üzerinden manzaraya odaklanmak, yaşamın tadını çıkarmak! Evi dikey uçurumdan ayıran cam kaplı bir cephe ile yaşam ile ölüm arası çizginizin her an farkına vardırmak!

Yazının devamı için www.archisections.com a bakabilirsiniz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *