Tasarım Denince Akan Sular Durur….

1

Tarihten Günümüze  günümüz koşullarına göre değişim gösteren her alanda tasarım her daim ilgimi çekmiştir..Kaçırdığım her sergi her koleksiyon benim için değer taşır.
 
 
 Bu sebepten bu yazım, 8 yıldır, dDf (dream design factory) tarafından organize edilen İstanbul’un uluslararası en eski tasarım oluşumu İstanbul Design Week ile  Şişecam Topluluğu’nun kültürel mirasımızı koruma ve gelecek kuşaklara aktarma misyonu doğrultusunda ‘Zevk-i Selim Koleksiyonu’,ve  Alexander Mcqueen ve ünlü ingiliz Damien Hirsten eşarp koleksiyonu özel davetini kaçıranlar için..
 
 
 
“TASARIM ve YARATICI ENDÜSTRİ DÜNYASININ EN ÖNEMLİ İSİMLERİ İSTANBUL DESIGN WEEK’TE BULUŞTU”

Design Week

Design Week

Derin Design

Derin Design

Elle Decoration

Elle Decoration

8 yıldır, dDf (dream design factory) tarafından 27 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında organize edilen İstanbul’un uluslararası en eski tasarım oluşumu İstanbul Design Week’in eğlenceli partileri, bir hafta boyunca FG FM djleri ile şehirde sürdü.. Sergileri, katılımcı firmaları, konferansları, workshoplarıyla ve partileriyle dopdolu 5 gün sunan İstanbul Design Week, tasarım ve sanat meraklıları 27 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Maçka KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşti.
27 Kasım Çarşamba akşamı yapılacak açılış partisi, yeni açılan Member’s Club’ta Dj. Doğuş Çabakçor’un müzikleriyle hareketlendi.

Derin Sarıyer,Melda Narmanlı Çimen,Sevinc Ormancı,Atınç Eyilik

Derin Sarıyer,Melda Narmanlı Çimen,Sevinc Ormancı,Atınç Eyilik

Tasarımcılara, mimarlara, yaratıcı endüstri dünyasının fikir önderlerine ve sanatçılara ev sahipliği yapmış olan Design weekin
 Verilen açılış kokteylinde, tasarım ve yaratıcı endüstri dünyasının fikir önderleri, cemiyet hayatının ünlü isimlerinin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. 

Tülin Ersöz, Atıl Kutoğlu, Kadir-Topbaş

Tülin Ersöz, Atıl Kutoğlu, Kadir-Topbaş

Mustafa Taviloğlu, Tasarımcı İpek Altunmaral, Kadir Topbaş, Esra Ekmekçi, Arhan Kayar

Mustafa Taviloğlu, Tasarımcı İpek Altunmaral, Kadir Topbaş, Esra Ekmekçi, Arhan Kayar

İstanbul Design Week, 27 Kasım – 01 Aralık tarihleri arasında, bu sene ilk defa Maçka Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşti  İstanbul Design Week kapsamında düzenlenen açılış kokteyli, tasarım dünyasının ve cemiyet hayatının önemli isimlerine ev sahipliği yaptı.
Tasarım ve sanat dünyasının fikir önderleri, sanatçılar ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin katıldığı açılış kokteylinde, dDf’in Kurucu Ortağı  Prof. Dr. Esra Ekmekçi ve Arhan Kayar konuklarıyla özel olarak ilgilenirken; İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş da İstanbul Design Week’i gezen isimler arasındaydı.
Elif Edes Tapan, Zeynep Fadıllıoğlu, Burhan Öcal, Atıl Kutoğlu, Ömer Karacan, Mine Narin, Ayşe Ege, Emre Ergani ve Eşi Didem Ergan, Derin Sarıyer, Günseli Kato, Yalçın Ayaydın, Tamer Ceylan, Mustafa Taviloğlu ve Levent Erden gibi isimlerin katıldığı açılışta.
Kokteylde Dj. Orkun Bozdemir’in performansıyla keyifli saatler geçiren konuklar, aynı akşam Kuruçeşme Members Club’ta verilen açılış partisinde eğlenceye devam ettiler.
                     İngiliz Moda Devi Alexander McQueen ve Ünlü İngiliz Ressam Damien Hirst’ten Moda ve Sanat Dünyasını Birleştiren Güç Birliği
Alexander McQueen’ in ikonik tasarımlı, fularları, 10. Yılında Damien Hirst yorumuyla yeniden hayat buluyor
                         
                      Alexander Mcqueen ve ünlü ingiliz Damien Hirsten eşarp koleksiyonu 3 aralık salı günü özel daveti gerçek bir sanat sergisiydi sanatçılar ve cemiyet hayatının ünlü isimlerinin katıldığı özel daveti                 kaçıranların  Alexander Mcqueen’in Abdi İpekçi mağazasına gitmesi yeterli.

Alexander Mcqueen

Alexander Mcqueen

Demet Sabancı Çetindoğan –  Alexander Mcqueen eşarbı ile 

Demet Sabancı Çetindoğan –  Alexander Mcqueen eşarbı ile 

Demet Sabancı, Nurcan Artam

Demet Sabancı, Nurcan Artam

Paşabahçe Mağazaları tarafından hayata geçirilen ‘Tarih-Kültür Cam Koleksiyonları’nın 12’ncisi ‘Zevk-i Selim Koleksiyonu’
                                Şişecam Topluluğu’nun kültürel mirasımızı koruma ve gelecek kuşaklara aktarma misyonu doğrultusunda Paşabahçe Mağazaları tarafından hayata geçirilen ‘Tarih-Kültür Cam Koleksiyonları’nın 12’ncisi ‘Zevk-i Selim Koleksiyonu’, 1 Ekim 2013, Salı günü Rahmi Koç Müzesi’nde tanıtıldı..Bu sergiyi kaçıranlar daha detaylı gömek için  Paşabahçeden Zev -ki Selim Koleksiyonu nu izleyebilirler..
Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’ın ev sahipliğinde düzenlenmiş olan Zevk-i Selim Koleksiyonu’nun tanıtım gecesinde olmak bana tasarımın tarihten günümüze ne kadar özel olduğunu hatırlattı..

Sevinç Ormancı 

Sevinç Ormancı 

Paşabahçe Tarih-Kültür Cam Koleksiyonları 

Paşabahçe Tarih-Kültür Cam Koleksiyonları 

Gelecek  günlerde  sanatdan,modaya her alandaki tüm tasarımlarda birlikte olmak dileğiyle…Enerjimizi yukarı çeken tasarımın her alanı yaşamınızdan hiç  eksik olmasın.Nice mutlu yıllara hepberaber…
Y.Mimar Sevinc Ormancı
sevincormanci@superonline.com
sevincormanci@gmail.com
twitter @sevincormanci

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *