Sardunya ‘da Rüya Gibi Bir Ev!

Sizler için bu haftaki “Rüya Evler” köşemizde Sardunya’nın Zümrüt kıyılarında İtalyanın kalbinde, Portisco Körfezi’nin ilk satırında yer alan muhteşem bir evi inceliyoruz.

Bina  yeşil çatılar ve betonarme yapılar tarafından modellenen pencerelerin büyük bölümleri ile karakterize edilip  neredeyse tamamı toprağın içine gömülmüş doğayla bütünleşmiştir. Bu tarz projelerde hassasiyet gösterilmesi gereken  en önemli detaylar tavan yükseklikleridir. Eğer hassasiyet gösterilmezse tavan çok basık durabilir. Dış mekanda mimarinin tasarımından çok doğayı hissettiğimiz bu proje son yıllarda mimaride yükselişte olan’az çoktur’ proje detaylarını kapsamaktadır.

house-sardinia1

Açık kabuk havuz Jakuzi banyo hemen yanında bulunan ve hemen altında, özel plaj yolunu işaret eden tik ahşap zemin ile çevrilidir.Yazın bu mekanda yaşamanın hayalini kurarsak havuz un keyfini doyasıya çıkarabiliriz. Alessandro Gadotti tarafında fotoğraflanan modern beton ev Sardinya Zümrüt kıyısında , İtalya’nın kalbinde yer alan projenin mimarı Luca Marastoni ve içmimarisi ise BONVECCHIO’e aitdir.

house-sardinia11

İç Beton yüzeyleri ve ahşap sıcak tonları arasında güçlü bir kontrast ile karakterize edilmiştir. Mobilya ve zemin tamamen farklı tonlarda olsa da mekanın çoğunda seçilen  meşe  malzeme ve beyaz açık renklerin mekana ferahlık verdiği  göze çarpmaktadır.

house-sardinia4

house-sardinia7

Mutfak da meşe çıtalı ve Gaggenau aletlerinin ankastre edildiği uzun mermer tezgahın göze çarptığı  bir kahvaltı alanı  rahatlatıcı bir atmosferi hedef almaktadır. Salonun en  güzel manzaralı bölümü olan sofada  açık beyaz  renk seçilen  görkemli köşe  kanepe bulunmaktadır, yemek odası da az çoktur felsefesiyle tasarlanıp dış mekanın manzarasını eşsiz  bir tablo olarak kabul etmesi de gözlerden kaçmayan önemli  bir detaydır. Projenin salon yemek bölümü holünün yanısıra  beş yatak odası, tasarım yatak, çalışma masası ve dolaplar da aynı felsefeyle projeyi tamamlamaktadır

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *