RÜYA EVLERDE GRİNİN ELLİ TONU ..

Maviler, Bejler, Siyah beyaz, Sarılar, Pembeler, Kırmızılar, Morlar varken ‘Tüm o cıvıl cıvıl renkler dururken, soğuk Gri renk dekorasyon olur mu?‘ diyenler olabilir aranızda Hepimiz de biliyoruz aslında, gri nötr bir renk gibi görünse de, içinde barındırdığı zerafetle, asaletle, kullanıldığı mekanlara sofistik bir zerafet getirmek gri’nin içindeki o gizemli 50 tonu çıkarmayı bilmekten geçer.

Yazımızda sizin için seçtiğimiz grinin tonlarının asaletini hissettiğimiz rüya evin tasarımı Jean Louis Deniot’a ait. Evin gerek iç mimarisi gerek mimarisinin tasarımının asaleti zerafeti tartışılmaz. Tam da bizim “Rüya ev” niteliklerimize uyan bir ev.

Popvizyon Rüya ev

Onlarca farklı tonu içinde barındıran gri renk; özellikle monokromatik uygulamalarda, renk geçişlerinde açığa çıkan doğal gölgeler sayesinde oldukça asil bir görüntü oluşturur. Nötr bir renk olması ise, her sezon değişen renk trendlerine kolayca uyum sağlamasına olanak tanıdığı için tercih ediliyor.
Nötr bir renk olmasından ötürü, işte size istediğiniz birçok rengi kullanma imkânı sunar aslında. Mesela Turuncu koltuk takımınızın üzerine yılın trend rengi zümrüt yeşili ya da Kırmızıyı rahatlıkla koyamazsınız, ama gri koltuk takımınızla altın rengin yanısıra birçok parlak renk harika bir bütünlük oluşturur.
Duvarları, kapıları, perdeleri, yerleri gri renkte kullanmak için çoğu zaman biraz cesur olmak gerekir. Ne de olsa alışmışızdır açık renk duvarlara, kapılara, yer döşemelerine. Özellikle de alt görsellerdeki gibi gri bir duvar korkutucu gelebilir başlangıçta. Ama biraz cesaretle, sıradanlığı kırmak ve farklı olana ulaşmak kolaydır. Sadece diğer eşyalarla uyumuna bakarak doğru tonlamayı seçmek gerekir. Ayrıca kullanılacak mekânın ne derece de ışık alıyor olduğuna dikkat edilmelidir. Özellikle koyu Griler geniş pencereli havadar mekânlarda kendini daha iyi gösterecektir.

popvizyon dekorasyonPopvizyon dekorasyon

Gri renk ağırlıklı içmimari seçiminizde size eşlik edecek en iyi tamamlayıcılar masif ahşap yer kaplamaları, masif mobilyalar, pırıltılı avizeler, aynalar, metal ve cam aksesuarlar olacaktır. Özellikle Gri monokromatik dekorasyonda metal ve cam parçalar ortamı oldukça hareketlendirecektir.

Gri renk en iyi bej, beyaz, siyah renkleri ile kombin yapılır. Büyük parçaları; duvarlar, perdeler, koltuklar, yerler; bu tonlarda kullandığınızda aksesuar seçimlerinizde değişik renklere gitmenize imkân tanır. Daha çarpıcı ve etkileyici bir sonuç için turkuazlar, kırmızılar, yeşiller, maviler de dekorasyonunuzun bir parçası olabilir.

JEAN LOIUS DENOİT SONBAHAR 1

 

Rüya Evlerde Grinin Elli Tonu

Y.mim Sevinç Ormancı

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *