Restorasyon sonrası şık 1960’lar evi; Stylish home in 1960 after restoration

Bir mimari restorasyon örneği: Hollanda, Kuzey Brabant’ta bulunan eski bir 1960’lar evi dört kişilik bir ailenin modern yaşam için duyduğu ihtiyaçlara cevap vermek üzere WillemsenU Architects tarafından restore edildi. Ev dekorasyon yapısı baştan aşağı değiştirildi.Müşteriler hem daha fazla alan hem de etraftaki araziyle bağlantı içinde bir yeni çalışma alanı istedi. Mimarlar tarafından sunulan çözüm bir taraftan evi uzatma şeklindeydi. Böyle yaparak, zemin katta ekstra yaşam alanları, home ofis için bir sunuş odası, bir garaj ve yanları açık bir garaj oluşturulmuştu. Çocukların üst katta bulunan yatak odası da evin yeniden inşası sırasında genişletilmiştir.

Yeni tasarım sayesinde sadece modern bir dış görünüş değil, evin içinde yaşamanın kalitesini artıracak birçok yarar da sağlandı.

Mevcut düzen, sıkışık odaların mantıklı, ferah bir plana kavuşmasıyla karakterize edildi. Oturma odası evin ön tarafından büyük pencere açıklıklarıyla açık oturma planı sağlanan evin arka tarafına taşındı ve çevresindeki alanın manzarasıyla daha iyi bir iletişim kurması sağlandı. Şömine ve yemek masasına dönebilen geniş mutfak ünitesi özel olarak tasarlanmış elemanlardı. Her iç mekan farklı ve büyüleyici bir doğal manzara sunuyor ve sağlıklı bir aile yaşamı sağlıyor. Fotoğraflar Hugo de Heij ve Culimaat tarafından çekildi.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *