REFLECT FASHION TO YOUR HOME!

MODAYI EVİNİZE YANSITIN!

Evlerinizde 2016-2017 Sonbahar/Kış trendlerine uymak istiyorsanız öncelikle modanın farkındalığını yaşayın! Tercihiniz tasarım yaparken modayla mekanlarınızın dengesini yaratmak, enerjisini yükseltmek ve huzurlu evler yaratmak ise yazımız sizler için!

Tarz olarak ister moda da olduğu gibi 60’lı, 70’li ve 80’li yıllar olup, retro yıllarına dönelim. İster tercihimiz doğayı çağrıştıran koyu gölgeli gül, çiçek desenlerin olduğu uzak doğuyu çağrıştıran mekanlar olsun! Tercih sizin! 40’lı ve 50’lili yılları yapacaksanız, cilalı akua duvarlar, çivit mavi baskılı kumaşlar, esmer mavi, limon sarı, yeşil tonları, gül kurusu, pudra  pembeler , devetüyü krem, kırmızı, turuncu, mücevher ve gri tonları, metalik, altın doku, saten, kadife, dantel kumaşlar seçerken abartıya kaçabilirsiniz.

Desende batik baskının yükselişte olduğunu not etmekte yarar var. Mesela kumaşlarda kadife, şeffaf tüller, tüylü, kaplan desenli yastıklar vs, aksesuarlarda lambalarda vs pirinç malzeme! En çağdaş mekan da geleneksel dekor yaratabilirsiniz! Abartıya kaçarken mobilyanın aksesuarın duvar kağıdının perdenin renklerinde detayında birbirlerine uyum sağlamasına özen gösterin. Bazen parlak, bazen canlı olmayan renkler daha çok tercih edilmesine karşın siyah ve beyazı da mekanlarınız da kullanarak geometrik desenlerde hem cesur hem nötr olabilirsiniz.

Ev teksilinde tercihiniz yastıklarda, yorganlarda tropikal olabildiği gibi evinizde tropikal yeşil bitkiler seçerek de tropikal görüntüyü rahatlıkla evinize yansıtabilirsiniz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *