MİMARİ VE İÇMİMARİDE SEDEKO MİMARLIK..

Hem mimari, hem iç mimari de ev, otel, mağaza, ofis gibi projeler gerçekleştiren Sedeko Mimarlık, uluslararası başarılı projelere imza atan ünlü mimari gruplarla işbirliği anlaşmaları imzalıyor. New York’daki Trump Otel’in post modern kurucularından Alan Ritchie&Philip Johnson, Hollywood mimarlarından Bette Middler’ın mimarı Los Angeles’de bir çok sanat müzenin mimari projelerini yapan AD dergisi tarafından birçok kez dünyadaki 100 mimardan biri seçilen sanatı mimari ile harmanlayan Frederick Fisher&Partners; Brad Pittle mimari projeler yapan Graft Grubu anlaşma yaptığı firmalar arasında yer alıyor.

 Mimaride stil, renk malzeme ışık bağlantısının yanı sıra  yaşamınızda mekanlarınızda Feng Shui, I Ching, Zen felsefesinin uygulanması yarı değerli taşların mekanlarda kullanımı üzerine uzmanlık alanı bulunan Sedeko Mimarlık Sevinç Ormancı, son dönemde Mevlevihanelerin mimariye etkisi üzerine çalışıyor.
Sedeko Mimarlık hem mimari, hem iç mimari de ev, otel, mağaza, ofis gibi projeler gerçekleştiriyor. Profesyonel mimari iç mimari çalışmalarının yanı sıra uluslararası başarılı projelere imza atan ünlü mimari gruplarla işbirliği anlaşmaları imzalayan Sedeko Mimarlık, gökdelenlerden karma projelere, AVM’den müzeye birçok büyük ölçekli projelerin yer aldığı ortak işbirliği anlaşmaları bulunuyor.

Sedeko Mimarlık’ın anlaşması olan firmalar arasında AB’den yeşil mimari çalışmalarından ötürü ödül alan doğayla bütünleşmiş mekanlara imza atan AB’den ödül alan aristokrat Lord Rothshieldin mimarı ispanyol mimar Javier Barba; New York’daki Trump Otel’in post modern kurucularından Alan Ritchie&Philip Johnson, Hollywood mimarlarından Bette Middler’ın mimarı Los Angeles’de bir çok sanat müzenin mimari projelerini yapan AD dergisi tarafından birçok kez dünyadaki 100 mimardan biri seçilen sanatı mimari ile harmanlayan Frederick Fisher&Partners; Berlin Metrosu Mimarlarından Oliver Collignon; Brad Pittle mimari projeler yapan Graft Grubu yer alıyor.

2
Sevinç Ormancı
İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan Sevinç Ormancı, Yüksek Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık alanında tamamladı. Kültür Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Ormancı, GYİAD üyesidir.

İç mimaride ev, otel, mağaza, ofis gibi projeleri hayata geçiren Sevinç Ormancı, profesyonel olarak Nurol, Emlak Bankası, Uzel başta olmak üzere bir çok inşaat firmasında profesyonel çalışmalar yürüttü. Birçok dergi ve gazetede yazıları yayınlanan Ormancı, 2004 yılında Vip Kongresi ile organize ettiği ‘Archisection’ (Dünyaca ünlü mimarlar uluslar arası işbirliği ve panel için Türkiye de.) da anlaşma imzaladığı tüm mimari grupları biraraya getirdi. Uzmanlık alanları arasında mimaride stil, renk malzeme ışık bağlantısının yanı sıra  yaşamınızda mekanlarınızda Feng Shui, I Ching, Zen felsefesinin uygulanması yarı değerli taşların mekanlarda kullanımı yer alıyor.

Son yıllarda uzmanlık alanlar arasında mimaride stil neoklasik, art neau, art deco, gotik, futuristic, minimal, beidermeir, renk malzeme ışık bağlantısının yanı sıra doğa enerjisini mekanlara taşımak en öncelik verdiği konuların başında geliyor. Ayrıca tarihi eserler, İstanbul, çarpık kentleşme, geleneksel mimari, AB, sanat, doğaya destek mimari projeleri değer verdiği diğer konular olarak öne çıkıyor. Mevlevihanelerin mimariye etkisi ise en son üzerinde çalıştığı konu olarak karşımıza çıkıyor.

Sedeko Mimarlık1_2Sedeko Mimarlık30 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *