INNOVATIONS FROM FAMOUS DESIGNER KARIM RASHID

ÜNLÜ TASARIMCI KARİM RASHİD DEN YENİLİKLER…Yarı İngiliz-yarı Mısırlı tasarımcı Karim Rashid endüstriyel tasarım eğitimini Kanada’da tamamladı. İtalya’da lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra 1993 yılında New York’ ta kendi stüdyosunu açtı.

Yarı İngiliz-yarı Mısırlı tasarımcı Karim Rashid endüstriyel tasarım eğitimini Kanada’da tamamladı. İtalya’da lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra 1993 yılında New York’ ta kendi stüdyosunu açtı.

KARİM RASHİD 1

Karim Rashid,projelerinde canlı renk ve organik şekilleri kullanmasıyla, kendine özgü karakteri ve tasarımları ile, tasarım dünyasında bilinmekte.

KARIM RASHID NHOW OTEL BERLIN Mısırlı bir baba ve İngiliz annenin Kahire, Mısır doğumlu, Karim Kanada’da büyüdü. Ottawa Carleton Üniversitesinden 1982 Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun, ve daha sonra italya da Napolide, tasarım çalışmalarında yüksek lisans yapmıştır.

KARIM RASHID TEL AVIV OTEL1

KARIM RASHID KOCOON SANDALYEUmbra, Giorgio Armani, Yahoo gibi birçok ünlü marka ile çalıştı. 2000’den fazla ürün tasarlayan tasarımcının eserlerine televizyon kanallarında yayınlanan ve çok ses getiren dizilerde ve tv showlarında her daim rastlanabilir. En çok plastik ürün tasarımları ile tanınan Karim Rashid son zamanlarda artan çarpıcı, iç mekan tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. “Her obje tamamen geri dönüşümlü olmalı böylece çöp birikmez. Nesiller objeleri orijinal formları ile iletmek zorunda kalmazlardı. Böylece antik çağlar düşüncesi oluşmazdı. Antikaları hiç sevmiyorum.” sözleriyle tasarım anlayışını özetleyen tasarımcının 2001 yılında “I Want To Change To world”, 2004 yılında da “Evolution” adlı kitapları yayımlandı.

KARIM RASHID METRO İSTASYONU NAPOLİ

Karim Rashid Metro istasyonu Napoli Geçtiğimiz sene içerisinde bir Türk firmasına tasarladığı eserle Design Plus 2005 ödülünü kazanan Karim Rashid halen Amerika’da yaşıyor ve baş döndürücü prototip tasarımlarına devam ediyor.

Karim Rashid

Son yaptığı iç mimari projelerden Danyan grubuna ait Tel Aviv Hotel in yanısıra ödüllü tasarımlardan Christofle, Veuve Clicquot ve Alessi , Artemide ve fabbian, Asus ve Samsung’un yüksek teknoloji için tasarladığı lüx ürünlerinin yanısıra Paris Baguette, Kenzo ve Citibank ve Sony Ericsson gibi dikkat çeken markalar için hazırladığı kimlik ve ambalajlarıda görülmeye değer..

KARIM RASHID TEL AVİV OTEL DANYAN GRUBU
Tel Aviv Oteli Danyan Grup
KARIM RASHID ASUS PC
Asus Tasarım
KARIM RASHID KENZO AMBALAJ TASARIM
Kenzo Ambalaj Tasarım

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *