INNOVATION OF 2016 INTHE LIVING ROOM

2016 YILI OTURMA ODASINDA YENİLİKLER

Baharın yaklaştığı şu günlerde evlerinde olmasa bile oturma odalarında yenilik yapmak isteyenler yazımız sizler için. 2016 oturma odasının trendlerini bulmaya yardımcı olmak için çok özel bir araştırma yaptık! Hadi hep beraber mükemmel ve modaya uygun en iyi dekorasyon trendleri olan oturma odasının iç tasarım özellikleri nasıl olur beraber inceleyelim..2016 Yılı Oturma Odalarında YeniliklerOturma odasını tasarlayacaklar, hayallerinizle, planlarınızı önünüze alın. 2016 yılında oturma odasında farklı malzeme ve renk eğilimlerinin ne olduğunu öğrenmeye hazır olun!

Öncelikle oturma odalarınızda temiz çevre ve aşırı doğal ışık kullanımı projenizde kesinlikle olması gereken detayların başında. Açık renkle tasarlanan zarif projelerdeki ayrıntılarla ve özel mobilya seçimlerinizle 2016 yılında kolaylıkla yaratıcı olabilirsiniz. Seçimlerinizde metalik malzeme, altın bir avize, şık sanat değeri yüksek bir tablo ile lüks bir ambiyans yaratmak elinizde.

Malzemelerin, mobilyaların ve ayrıntıların yanı sıra renkler de oturma odasına canlılık veren olmazsa olmazlardan. Bu yılın ‘in’ renklerinden mavi ve pembe renklerini ister klasik , ister modern tarzlarda kontrast oluşturarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu yıl pembe ve mavinin yanı sıra kombinasyonlarda gri ve yeşil tonlarını birlikte kullanmanın yanı sıra mekanda dengeyi sağlayan siyah ve beyaz’ı da birlikte kullanıyoruz. Bu sene pastel tonları da rahatlıkla kullanabiliriz. Sebebine gelince pastel tonlar insanı rahatlatan renklerdir. Oturma odanızda doğadan gelen toprak tonlarını kullanarak yumuşak ve rahatlatıcı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Gül kurusu, kahve tonları ve gökyüzünden gelen mavi tonları da oturma odanızda sakinleştirici etkisini gösterecektir.Yer döşemesinde, perde ve duvarlarınızda kullanacağınız pastel tonları odanıza ışık katacak ve daha aydınlık bir oturma odası dekorasyonu için size yardımcı olacaktır.Odanızın ışığı da çok önemlidir. Özellikle doğal ışık kaynaklarından mümkün olduğunca faydalanmaya çalışın. Bunun yanı sıra mum ışığı, abajurlar ve yumuşak ışık veren aydınlatmalar da pastel tonlarda hazırlanmış oturma odanıza ayrı bir sakinlik ve dinginlik katacaktır.Pembe,gri,lila ve mavi bu yıl tercih edilen renkler arasında

Oturma odasında lila ve mor renkleri krem tonları ve toprak rengiyle tamamlayabilirsiniz.Koyu zemin üzerinde açık renk bir halıyla yeşil veya mor koltuklarınıza hoş bir zemin hazırlayabilirsiniz.

Altın ışıltılı aksesuarlarla mor renkli dekorasyonunuza zenginlik katabilirsiniz.Morun tonlarını krem tonlarıyla daha kolay birleştirebileceğiniz gibi, lila, yeşil renklerini de gri tonlarıyla daha şık bir şekilde bir araya getirebilirsiniz.

2016 yılı oturma odasına dramatik bir görünüm vermek için de fırsat getiriyor. Nasıl mı? Özellikle bu atmosfere uyumlu seçilen mobilyaların birlikte kullanıldığı cesur renklerle yılın en iyi ya  da hiçbir trende bağlı kalmadan kural tanımaz projelerini yaratmak elinizde.

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *