HAYAL GÜCÜNÜZÜ ZORLAYIN..

Hayal Gücünüzü Zorlayın

Çok da alışık olmadığımız bir olay değil. Amaç, farklı mekanların, yenilikleriyle, gerçekleriyle, hayalleriyle, atmosferlerini solumak örneğin resim veya tekstil atölyesinde, starların kulis havasını kuvvetle hissedeceğiniz mekanları dekore etmeye hazır mısınız?

YENİ

YENİ 2 copy

Kabul edilmiş klasik mekanlardan sıkılıp yenilik peşinde olanlar öncelikle monotonluktan uzaklaşıp hayal gücünü zorlamalıdır. Bunun için en önemli nokta detaylardır. Çünkü farklı mekanların özelliği detaylarda gizlidir. Hayal gücünüzü zorlayan bu dekorasyon anlayışı için öncelikle evinizde kurgulamak istediğiniz atmosferin insanla bütünleşmesini sağlamak gerekir. Ayrıca bütünleşmesi gereken diğer unsurlar ise, yaşam için gerekli olan mobilya ve aksesuarlardır. Mekanlarda ne tip atmosferler yaratmak istiyorsunuz, öncelikle bu mekanların özelliklerini inceleyelim.

hayal gücünüzü zorlayın2

hayal gücünüzü zorlayın3

hayal gücünüzü zorlayın5

Bu özelliklere göre mekanları yeniden yorumlayabilirsiniz. Gerçekte istenilen, atmosferin yeniden yorumlanırken tanımlanmasıdır. Sözün kısası, tanımlamak bu işin uzmanlarına ait bölümüdür. Çünkü resim atölyesini çağrıştıran mekanlardan, kulise kadar birçok mekanı evinizde tanımlayabilmek için bu konuda usta olmanız gerekiyor. Çünkü önemli olan mekanda aynı zamanda sükunetin de sağlanabilmesi. Bugün bu anlayışa açık olmayan birçok insan aramızdan çıkabilir.

hayal gücünüzü zorlayın6

 

hayal gücünüzü zorlayın10

hayal gücünüzü zorlayın9

Ama gelecekte kaçınılmaz bir şekilde her şey birbirini etkileyecek ve farklı mekanların grift halinde kullanıldığını göreceğiz. Belki bu her ülkenin kendi çizgisine göre değişebilir. Bu sadece mimarlık için değil sanatın her dalı için geçerlidir. Çünkü gelecekte sanat disiplinleri arasındaki farklar da gittikçe azalacaktır. Çünkü sanat her geçen gün evrenselleşiyor. Bu gelişmelere sanatçı da uyum göstermelidir. Yeteri kadar gelişmeleri incelemezse sonuç çok yüzeysel olur ve ortaya hiç bir şekilde yeni şeyler çıkmaz.

hayal gücünüzü zorlayın1gf

hayal gücünüzü zorlayın2h

hayal gücünüzü zorlayın3hg

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *