GIVE POWER TO YOUR LOVE ENERGY BY FENG SHUI

AŞK ENERJİNİZİ FENG SHUİ İLE GÜÇLENDİRİN.

Sevgililer gününün yaklaştığı şu günlerde aşk hayatımızda bazı eksiklikler hissediyorsak, yaşamınızda son günlerde aşkın yanı sıra yolunda gitmeyen detaylar varsa, kendinizi pek doğru hissetmiyorsanız, yaşamınızı yeniden düzenleme zamanı gelmiş olabilir! Nasıl mı?

Gücünü doğadan alan uzak doğu felsefesi Feng shui ile. Feng shui, yaşamınızdaki enerjinin akışını hesaplamak için çevrenizdeki öğeleri organize etmenize ve düzenlemenize yardımcı olacak gücünü doğadan alan bir sistemdir. Kötü şans ya da hüzün gibi kötü enerjiyi (chi’yi ) yaşamınızdan uzak tutarken, yüzyıllarca süren bu uygulama ile yaşamınıza iyileştirilmiş sağlık ve iyi şans gibi iyi chi getirmek için uygulanabilir.

Uluslararası iş dünyasında bereket ve doğru iletişim, özel yaşamlarımızda sağlık, mutluluk için uygulanan, tercih edilen bir sistemdir.

Bu yazımızda yatak odanızda Feng shui sistemini en kolay yolu ile nasıl doğru uygularız sorusuna genel olarak cevap vereceğiz. Bu uygulama yatak odanızda öncelikle daha iyi bir uyku ve daha fazla gevşemeye sebep olur; bu da özellikle yaşamımızda tercih edilen bir şey. Feng Shui sadece bazı mobilyaları yatak odamızda kaydırmaktan başka bazı elementler ekleyerek, yatak odanız da uyum ve rahatlığın kilidini açabilir; düşündüğünüzden çok daha kolaydır.

Başlamak için size önerdiğimiz aşağıdaki başlangıç ipuçlarını kullanabilirsiniz.

1) Keskin Kenarlardan Kaçının. Feng shui sisteminde sivri kenar istenmeyen önemli bir detay!– peki yatak odanızda sivri uç mevcutsa ne yapabiliriz sorusuna cevap nedir? Sivri ucun önüne lambalar, objeler gibi daha doğal dekorlar ekleyerek alanınızı yumuşatabilirsiniz.

2) Büyük Pencereler yatak odanızda istenen bir özellik gibi gözükebilir, ancak çok büyük olduklarından rahatsız edici ve ‘gözetiliyor’ hissi yaratabilirler. Bir pencere alanını kolayca azaltmak için, daha rahat bir his yaratmak için pencerenin her iki yanında daha koyu perdeler veya perdeler ekleyin.

3) Elektronik Enerjiyi Azaltın. Kapalıyken bile televizyonlar ve diğer aletler elektro manyetik enerji verirler. Çalar saat veya akıllı telefonunuz gibi daha küçük öğeleri bile, başınızı dinlendirdiğiniz yerden en az üç metre uzak tutun.

4) Kitaplıklarınızı Organize Edin. Basit bir kitap rafının ruh halinizi etkileyebileceğini düşünmüyorsunuz, ancak düzgün bir organizasyon bir odadaki feng shui’yi artırabilir veya yok edebilir. Kitaplarınızı renk ve ağırlık temelinde düzenleyin; daha ağır olan kitapları kitap kasasının altına yerleştirin. Ayrıca, kitaplarınızı sırt boyunca sonuna kadar itmeyin, hatta eşit bir çizgi oluşturmak için onları rafın kenarına hizalayın. Mümkünse kitaplarınızı dolapların içine koyabilirsiniz.

5) Bir Yatak Başlığı Satın Alın. Yatak odamızda rahat ve korumak isteriz. Yatağınıza sağlam bir başlık koymak çıplak bir duvar üzerinde daha güvenli bir his yaratır.

6) Yüksek Tavanlar en fazla yedi ila dokuz metre boyu idealdir, ancak yüksekliği düşürmek istiyorsanız, tavanı daha koyu bir renkle boyamak veya yastık, alan kilim veya vazolar ile odanın alt yarısına görsel eklemek gibi birkaç taktik vardır.

 

7) Yatak Yerini Değiştirin. Feng shui’de yatak yerleşimi büyük bir rol oynamaktadır. İdeal olarak, yatağınız yatak odanızın karşı duvarına yaslanmalıdır. Eğer mümkün değilse, mümkün olduğunca kapıdan uzak bir yere yerleştirin – başlığınızın kapıyla aynı duvara girmesini önlemek istiyorsunuz. Bu, bir güvenlik hissi yaratacak ve her gece rahatlamanıza izin verecektir.

8) Bazen küçük bir yatak odası büyük yatak odasına göre daha üretken etki yaratabilir.-Özellikle açık alan sizi rahat ettirmiyorsa Çünkü bir yatak odası çok büyükse bir güvensizlik hissi yaratabilir, Yatak odalarımızı samimi ve özel hissetmek istiyoruz. Duvarları yıkmaktan vazgeçemeyeceğiniz için makyaj veya oturma alanı gibi diğer küçük mobilyaları eklemeyi düşünün.Ara paravanlarla bağlantıları sağlayabilirsiniz. Sıcak tonlarda yatak odanızı boyamak da odanızı bir araya getirip samimi hissetmenize yardımcı olur.

9) İşinizi ve aşkınızı kaybetme riski yaratacağı için daha büyük bir yatak odanız olsa bile alanın bir kısmını küçük bir ev ofisine dönüştürme isteğine karşı koyun. Dizüstü bilgisayarlar ve telefonlar gibi iş ile ilişkili öğeler dikkat dağıtıcı bir ortam yaratmaktadır. Koşu bandı veya ağırlık gibi iş parçaları bile yatak odanızda rahat hissetmenize engel olabilir.

Feng Shuide Yatak Odasında Sanatı tablolarla destekleyebilirsiniz. Ancak bazı kurallara uyarak! Yaşamınızda olumlu gelişmeler istiyorsanız fikirlerinizde bazı kuralların kırılması gerekiyor ve bu feng shui için de geçerlidir. Yatak odasını dekore ederken alabileceğiniz birçok yol vardır ve kişilik ve stilinize uyan şeyleri tercih etmelisiniz. Ancak, feng shui’yi kullanarak bazı yönergeler arıyorsanız, önemli genel kurallar şunlardır:

1) Rahatlatıcı Resim Seçmelisiniz. Ne kadar değerli bir sanat eseri de olsa rahatlatıcı titreşimleri olmayan bazı resimler yatak odasından uzak tutulmalıdır. Her resim yatak odasına konulamaz. Başka önemli bir düşünce de büyük aynaları yataktan mümkün olduğunca uzakta tutmaktır, çünkü yansıtıcı görüntüler ve uyumaya çalışırken dikkat dağıtıcı olabilir.

2) Olumlu bir görüntü veya çağrışım gösteren, eğlenceli, iyimser bir deyişle veya gülümser birinin fotoğrafı gibi sanat eserleri ile süsleyin. Aşırı dramatik size güçlü bir duygusal tepki veren resimlerden kaçının.

3) Yatağın Üzerinde eğer başlık tahtanız yoksa bu alanı sanat eseri, özellikle de ağır heykeller ile doldurma dürtüsüne karşı koyun.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *