GEÇMİŞİN ÇİZGİLERİ,,

Bazı mekanlarda sanki zaman hiç geçmemiş, mimarı hiç değişmemiş gibi. Bu tip mekanlarda mimarı çok içten gerçekçidir. Çünkü  tamamen aslına uygun bır sekilde biçimde düzenlenmiştir. Yaşam biçimlerinin ziyaretinde yaşanmışlıkların izlerini taşıyan bu tarz mekanlarin hiçbir şekilde sahiciliklerinden şüphenilmez. Bu tarz evleri ilginç kılan, zamana meydan okuyan. Otantik samimi havalardır

Geçmişin çizgileri-3

Geçmişin çizgileri-1

4

AYRICA Geçmişin izlerini taşıyan bu tip mekanların, günümüzde uygulanmış etkisi vermemesi çalışmanın başarı grafiğini yükseltir. Amaç geçmişle bugünü bir arada yaşayabilmek, Aileden kalma objelerle duygu yüklü geçmişi mekana yansıtmak.Bu sayede de günümüzde, ziyaretinde desenler geçmişin çizgilerini yok etmeden yakalamak.  Kumaşlar, duvar boyama teknikleriyle, zaman yolculuğunu tamamlamış. Bu mekanlarda zaman zaman çelişkili duygular yaşamak mümkün. Çünkü geçmişte yeniden yaşama duygusu yarattığı gibi yeniden restore edilme duygusu da yaratıyor.

5

6

8

9

Bu tip dekorasyon anlayışı ilginizi çekiyorsa dikkat etmeniz gereken hususlar; malzeme, renk olarak doğal tonlardan yararlanılması. Renklerde beyaz krem ​​rengi ile eski görüntülü ahşap kullanılıyor. Döşemede tercih edilen malzeme  genelde terra cotta. Duvarlara yapılan patine boya tekniği  eskimiş görüntü veriyor. Anlayacağınız dekorasyonun uygulanacağı mekanlar  gerçekten eski olursa, istediğiniz etkiyi almanız çok kolay daha olur. Yeni bir mekanda böyle bir dekorasyonu uygulamak zahmetli her şey geçmişten gelmişçesine eski. Bu çok yorucu olur. Bizden söylemesi..

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhhh

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *