FENG SHUI IN NEGATIVE ENERGY OUT!

FENG SHUI İÇERİ NEGATİF ENERJİ DIŞARI!

Feng Shui, gücünü doğadan aldığı için mekanlarınız da uygulayacağınız her doğru uygulama yaşamınızın gücünü olumlu geliştirecektir. Yaşamımızda birikmiş negatif enerjiyi yaşamlarından çıkarmak ve yaşamlarındaki enerjiyi yükseltmek için doğanın gücü Feng Shui’yi uygulamak isteyenler yazımız sizler için.

Öncelikle, beş bin yıllık geçmişiyle şu anda tüm dünya da tercih edilen Feng Shui felsefesi nedir sorusuna cevap verelim. Son yıllarda yanlış bilgilerden ötürü Feng Shui’nin gerçek gücü anlaşılamamıştır. Feng Shui doğanın yaşam gücünü yaşadığınız mekanlara taşıyarak yaşamınızın enerjisini olumlu şekilde güçlendirmektir. Chi; yaşayan her şeyin içindeki yaşam gücüdür. Yaşanacak en iyi yer bol miktarda iyi chi olan yerdir.

Feng Shui’ye göre düzenlenmiş bahçe iyi chi yaratır. Feng Shui’ye göre güzel binalar yapan mimar iyi chi yaratır. Bir şey kusursuz bir biçimde yapıldığı anda chi’de kusursuzluk noktasına ulaşır. Tatlı tatlı akan temiz su iyi chi yaratır. Durgun pis sular kötü chi yaratır. Bir diğer nokta Feng Shui’de yin ve yang dengesini yakalamaktır. Eski taoist evren simgesi bunu açıkça gösterir. Bu simge içinde kurbağa yavrusuna benzer iki şeklin yer aldığı bir dairedir. Biri siyah biri beyazdır. Zen felsefesinde olduğu gibi gece ile gündüz yaşam da ölümle, mevcudiyetle yokluğun ahenk içinde uyumudur. Yaşamımızda iyi bir Feng Shui için yin ve yang dengesi şart. İdeal mekan arkasında tepeler dağlar yani yang ve önünde düzlük ve akarsu yani yin olan alanlardır. İş yerimizde veya evimizin yin yang dengesi için köşeli mobilyalarımızın yanı sıra dairesel mobilyalar kullanmalıyız.

Feng Shui’de var olan beş elementte önemlidir ve simgesel olarak evrendeki her şey bu beş elementten oluşur. Çin astrolojisine göre hepimiz bu beş elementten oluşuruz.

Feng shui açısından sizin için en önemli element doğum yılınıza göre belirlenir. Beş element; ateş, ahşap, toprak, su ve metaldir.

feng shui 1

Üretim döngüsünde her element iki yanındaki elementi besler. Elementleri yönlere göre yerleştirirsek( Kuzey) Su ahşabı besler.

( Doğu) Ahşap ateşi besler. Güney (ateş)toprağı ( Merkezi) oluşturur. Toprak ( metali)metal erir. Suyu oluşturur. Yok oluş döngüsü bunun tam tersidir. Ateş metali eritir. Metal ahşabı keser. Ahşap toprağın gücünü alır. Toprak suyu engeller. Su ateşi söndürür. Bu durumda bir denge için üretim dengesini mekanımız da yaratmalıyız. Bunu yaratmak için güneye kırmızı renk mumlar. Kuzeye ( su ) mavi renk doğu ya  ağaç yeşil renk, batıya metal kullanarak mümkün oluyor. Bu dengeyi yakalamak için kurallar, ama siz sezgiselliğinizi kullanarak da bu dengeyi yakalayabilirsiniz, mesela bir mekan da fazla duramıyorsanız o mekanın dengesinin olmadığını sezgileriniz size bildiriyordur. Mesela sharlara zehirli oklar denir. İş yerinize şansızlık ya da talihsizlik taşıyor düz hatlar ya da sivri açılardır. Felaket potansiyelin varlığı anlamına gelir. Bu sharlardan kurtulmanın yolu yuvarlak yapraklı bitkiler olabildiği gibi pa -qua aynasıdır. Pa- qua aynası sharı geldiği yere geri gönderir. İç bükey olanları zararlı enerjiyi emerler. Dış bükey olanları tehlikelidir. Dört bir yöne yayarlar. O yüzden pa- qua  aynalarını dikkatli kullanmak gerekir.

feng shui tablo

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *