BEFORE YOU DECORATE YOUR HOUSE, WATCH FILMS GIVE INSPIRATIONS!.

EVİNİZİN İÇ TASARIMINA KARAR VERMEDEN ÖNCE SİZE İLHAM KAYNAĞI OLACAK FİLMLER!

Evinizin İç Tasarımına Karar Vermeden Önce Size İlham Kaynağı Olacak Filmler! Yeni evinizi  tasarlarken, dekore ederken hangi stili tercih edecekseniz edin, ilham almak için bizce öncelikle seyretmeniz gereken filmleri kaçırmayın.. İç tasarımları ile size birçok yeni fikir vereceklerdir.

MÜTHİŞ GATSBY ( The Great Gatsby)

2 Great gatsby._Evlerine biraz ışıltı ve cazibe eklemek isteyen herkes için, ” Büyük Gatsby” konulu film kaçırılmaması gereken filmlerin başında geliyor. İç mekanlarda stil tercihi  klasik şıklıktan yana olanlara özellikle öneriyoruz. Her odanın kendine özel bir şıklığının olduğu bu ev en çok da 20’li yılların klasik şıklığının zerafetini yansıtıyor. İç mekanda klasik şıklıktan yana olanlara muhakkak tavsiye ederiz.
KARMAŞIK..The Complicated
3 the complicated
Yönetmen Nancy Meyers’ın filmlerindeki, kıskanılacak sıcacık country iç mekanları yansıtan en iyi filmlerden bir tanesi de “The Complicated” . Bu sıcacık atmosfere sahip mutfakta ailece yemek yemek ya da bir kaşmir battaniye ye sarılıp sessiz oturarak hayaller kurmak için ideal bir dekor. Country tarza ilgi duyanlara duyurulur.

PARİS’TE GECE YARISI (Midnight in Paris)

4 midnight in paris
”Paris’te Gece Yarısı” zaman dönemleri arasında geçtiği için, farklı dönemlerden nefes kesen iç mekanlara sahip sayısız sahneleri vardır. Film de yer alan 20’li yılların gece kulüpleri ile Gertrude Stein’ın evi, günümüz otel odalarının tasarımlarına ilham olacak farklı bir stil yelpazesi sanki.  Dönem filmlerini sever misiniz bilemiyoruz tabi ancak Filmi  mekanların içmimari tasarımlarından etkileneceğinizi garanti ediyoruz.
TEK BAŞINA BİR ADAM ( A single man )

5 a single man
Tasarımı güçlü ve cazip sahneleri olan önemli bir film oluşturmaksa amacınız moda tasarımcısı Tom Ford’ın ellerine kendinizi rahatlıkla teslim edebilirsiniz.. Filmde 1960 yılların modasına göre stilize edilmiş desenler, renkler ve dokular kulanımı ile ilham kaynağı olacak şekilde karşımızda. İç tasarımda desenleri sevenlere en iyi ilham kaynağı olabilcek cinsten.

AMELIE
6Amelia
Amelie, klasik Fransız zengin doymuş renkler ve vintage esintili ayrıntıların kullanımı ile tasarım açısından bol ilham veren sahneler sunuyor. Bu etkileyici ,rahatlatıcı hissettiren mekanda kendine çeken kırmızı yataktan kendinizi koparmak oldukça zor olabilir, Ancak sadece mekan değil ” Amelie” filmi de sizi mekana çekmek açısından oldukça başarılı.

YE DUA ET SEV (Eat Pray Love)
7 Ya dua et ya sev
Ya dua et  sev filmide Liz Gilbertin küresel, macera, egzotik sahne dekor seçimleri ile mekanlarınıza ilham veriyor. Dünyada var olan bir yolculuğa etkileyici sahneleri ile izleyecileride dahil ediyor.
COCO CHANEL & IGOR STRAVINSKY

 

8 Coco chanel
Coco chanel seyredilmediyse kesinlikle seyredilmesi gereken fimlerden. Siyah ve beyazın müthiş bütünlüğünün yanısıra, tasarım seven insanlar içinde mükemmel bir film.Mekanlarda geometrik desen ve grafik şekiller kullanılması ile Art deco ya birkez daha aşık ediyor insanı.
AŞKA YENİLMEK..(Down with love )

9.DOWN WİTH LOVE._E AŞKA YENİLMEK
Klasik starlardan Barbara Novakın unutulmaz filmlerinden “Aşka Yenilmek” ,pespembe retro tarzı,cesurca parlak renkleri ve  modern mobilya seçenekleri ile son yıllarda yükselişte retroya güzel bir örnek.Filmi izledikten sonra , kim o muhteşem çatı katında o döneme gidip yaşamaz ki?Şeker gibi olan terası kim istemez ki ?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *