DRIVE YOUR HOUSE TO NEAR SEASIDE!

YAZIN EVİNİZİ DENİZ KENARINA GETİRİN!

 

Eğer yazın deniz kenarlarına işinizden ötürü sık gidemiyorsanız, deniz kenarında bir eviniz ya da stüdyo daireniz yoksa sizde denizi çok seviyorsanız… Evinizin tasarımını ona göre yapabilirsiniz. Öncelikle bilmeliyiz ki deniz kenarı ev tasarımlarının alt yapısı çoğunlukla beyazdır. Sebebi ise beyazın, denizin ve doğanın ortasında yaşam alanınızla uyum ve ahenk daha kolay sağlamasıdır. Şehir dışında olmanıza rağmen deniz kenarında değilseniz bile bu kural geçerlidir. Şehir içindeyseniz ve evinizin içinde kendinizi deniz kenarında hissetmek istiyorsanız, tabii ki deniz kenarında olmanın keyfi hiç bir şeye değişilmez ancak bu atmosferle mekanınızın enerjisini değiştirebilir enerjinizi yükseltebilirsiniz.

1.) Öncelikle kullanacağınız doğadan objeler, deniz kenarı duvar kağıtları için alt fonda beyazı seçmelisiniz Mekanınıza aydınlık vermek açısından işe ilk karanlık odalarınızdan başlıyabilirsiniz.

deniz 2

2.) Aksesuarlarınızı deniz ile ilgili objelerden seçin, huzur dolu deniz atmosferinin tadını ve keyfini mekanınıza yansıtın!. Deniz renklerinden esinlenerek mobilyalarınızı, kilimlerinizi, halılarınızı, kırlent ve minderlerinizi ona göre seçebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla ve farklılıklarla kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.  Mobilyalarınızı klasik veya modern seçebilirsiniz, ona uygun ya da zıt açık renklerde rahat minderler kullanabilirsiniz.

3) Sadece mekanlarınızın duvarları değil kapılarınızı da deniz resimli duvar kağıtları ile kaplıyabilirsiniz.

deniz 3

Duvarlarda deniz tablolarının yanı sıra duvar kağıtlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz, Seçeceğiniz stile uygun mobilyalarınızla, deniz kabukları, dekoratif objeler ve ayna ile tasarımı tamamlamış olursunuz. Denizden ilham alınarak hazırlayacağınız oturma odalarınızda, banyolarınızda, mutfaklarınızda, balkonlarınızda sıcak olduğu kadar serin tonları seçerek ruh halinizi dinlendirebilirsiniz. Özellikle mekanınızın ana konsepti, akvaryum, beyaz, mavi, turkuaz, ahşap, cam, mercan, deniz yıldızı ve küçük tekne ya da deniz resimleri olmalıdır.

deniz 1

Yazlık evlerde rahatlık ve ferahlık ön plandadır. Kışlık evler kadar yoğun ve dolu değildir. Burada sadelik ve rahatlık ön planda olmalıdır. Odanızın büyüklüğüne ve küçüklüğüne, stiline göre mobilya seçimini yapın, köşeli koltuklar her zaman daha az yer kaplar, kanepelerinizi evinizin veya odanızın büyüklüğüne göre alabilirsiniz. Yastıklarınızı mavi beyaz marin tarzda satın alarak alarak koltuklarınıza ve odanıza deniz kenarı atmosferini katarak mekanınız ister şehir dışında olsun ancak deniz kenarında değilse bile deniz kenarı atmosferini yakalayabilirsiniz. Herkese gönlünce güzel sevgi dolu bir yaz dileği ile…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *