DOĞAYLA BÜTÜNLEŞEN KONUTLAR; Homes in nature…

Geleneksel çizgilerde tasarlanan modern bir yaşam isteyenler için… Dünyanın en güzel şehirlerinden İstanbul’da, kentin vazgeçilmezi Boğaz manzarası olan Çamlıca +210 projesi, doğanın vazgeçilmezi ağaçlarla çevrili konutlar, şeffaf pencerelerinden yeşilin iç mekanlara yansıdığı bir mimariye sahip.

For those who want a modern life designed with traditional lines… The Çamlıca +210 project in one of the most beautiful cities in the world, İstanbul, and with the most beautiful view of the city the Bosphorus, is surrounded by trees, with an architecture where the green outside reflects in the inside through large windows.

Untitled-3 copy

Ayrıca konutların yeşil müstakil bahçeleri, bahçelerde yer alan havuz, konutun çekiciliğini bir kat daha artırıyor. Şeffaf pencerelerinin yanı sıra müstakil bahçeleri ile doğayla bütünleşiyor. Bu şekilde hem mavi hem yeşilin keyfini yaşatacak modern bir yaşam sunuyor. İstanbul’un en yüksek tepesi olan Çamlıca’da yer alan konutlar, İstanbul’un siluetine bir proje daha ekledi.

Also, the gardens of the houses and the pool in the gardens increase the appeal of the project. Houses unite with nature with large windows and gardens. This way, it offers a modern life where both blue and green are enjoyed to the fullest. The houses that will be located at Çamlıca, the highest hill in İstanbul have added another project to the skyline of the city.

Untitled-5 copy

Untitled-4 copy

Mimari anlamda klasik, geleneksel ve modern tasarımın harmanı olan Çamlıca +210’da, blok dışındaki panoramik asansör, mimariye ayrı bir değer katıyor. Kısaca özetlersek; projenin en büyük özelliği; doğayla bütünleşmeyi sağlayan şeffaflığın yanı sıra, İstanbul’un incisi Boğaz manzarası ve merkeze yakın olan lokasyonu. Çamlıca +210, özellikle merkeze kısa mesafelerde ve kısa zaman içinde doğaya kaçmak isteyen metropol insanları için ideal.

A blend of classical, traditional and modern architecturally, the panoramic elevator outside the block at Çamlıca +210 adds to the architecture. In short, the most important part of the project is transparency provided with large windows that enables living close to nature, and at the same time the best view of İstanbul the Bosphorus and its close proximity to the city center… Çamlıca +210 is ideal for metropolitan people who want to be close to the city center and be able to getaway in nature in a short time. 

Untitled-2 copy

Untitled-1 copy

Doğayla bütünleşen konutlarda yaşamak isteyen metropol insanlarına, nitelikli bir yaşam ve doğanın projeye yansıdığı bir tasarım sunuyor…

The project offers quality life standards where nature reflects on the project for metropolitan people who want to live in homes within nature…

konut ev (1) konut ev (2)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *