Dekorasyonda Rüya Evler

Rüyalarımızda yaşadığımız mekanlarda doğaya kucak açmak..


Seçtiğimiz bu eşsiz bina doğada konumlanmış olmasından ötürü malikane görünümü ile rüya evlerin tüm özelliklerini üzerinde toplayan  modern ve klasik tasarımın bir uzantısıdır. Gerçeği Amiens Bouctot-Vagniez Belediyesinin dikkat çekici binası. On dokuz-yirmili Art Nouveau çizgileri taşıyan bir mimari miras.

unnamed (2)

Projenin tüm temel özellikleri  mevcut mülk ve bahçeleri arasında bir bağ yeşillik  köprü kurmasıdır..Yaşayan ofisler bu yeşil kaide üzerinde yer almaktadır. Doğal ışık ve hava binanın kalbine nüfuz sağlayacak bir avlu ile iki ayrı alanda yer almaktadır. Ekran-baskı teknolojisi ihtiyaçlarını odaların  arkasında yarattığı etkiye göre camlı alanlarda gölgeleme ya da onları açık bırakarak belirli güneş açılarını  korur. Yol kenarındaki yükselti üzerinde açık hava almasına izin verir ve bir güneş yaratır. Ofislerde yaratılan loş  atmosfere karşın bahçe yüksekliği ile ilgili olarak, tasarım sınır duvarının cinsel fantezilerin bir türü olarak mevcut peyzaj bölümünü oluşturur. Salon mümkün olduğunca geniş doğaya kucak açan yeşilin hakim olduğu bahçelere açılmaktadır ve zemin katta geniş panoramik bir cumba, ışık dolu akışkan bir alan yaratmaktadır.

unnamed (1)

corbasson4

Günümüz evlerinin 1+1 olduğuşu günlerde doğada yerini almış bu muhteşem mimari yaşamak istediğimiz  bir hayal bir rüya sanki. Rüyalarımınızın gerçekleşmesi dileğiyle..

 

Sevgiyle kalın

Y.Mimar Sevinç Ormancı

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *