DECORATION SUGGESTIONS FOR NEW YEAR..

YILBAŞI İÇİN EV DEKORASYON FİKİRLERİ

Yılbaşı etkinlikleriyle dolu bu ayda yılbaşı evinizde kutlama yapacaksanız. Eviniz için harika tasarım önerilerimiz var!

Yeni yıla sayılı günlerin kaldığı şu günlerde; Yılın son ve en güzel ayı olan Aralık ayının son günü 31 Aralık’ta bildiğiniz üzere yeni yılın gelişini kutlayacağız. Kimileri İstanbul gecelerinde eğlenirken kimisi de evini parti alanına çevirecek belki ailesiyle güzel huzurlu bir akşamı tercih edecek. Biz de güzel temennilerimizin olduğu bu günde ev partisi yapacaklara evlerindeki düzenleme için öncelikle neler yapmaları gerektiği listesini hazırladık…Küçük dokunuşlarla yeni yıla barış sevgi dolu, ışıldayan güzel temennilerimizi ifade eden yeni yıl mekanları tasarımları ilginizi çekiyorsa yazımız sizin için…

Yılbaşı ağacı tasarımı

Evinizin en müsait köşesini yılbaşı ağacı için ayırın.Çam ağacını süslemeden önce ağacın hangi odada ve hangi köşede bulunacağını belirlemek gerekir. Genellikle çam ağaçları pencere kenarına yerleştirilir. Çünkü yılbaşı ağacını pencere kenarına konumlandırmak ev dekorasyonuna daha kolay uyum sağlar.Yapay ve ya canlı bir çam ağacı almak yerine evinizde bulunan canlı saksıda çam ağacınız varsa da  yaratıcı bir Noel ağacı tasarlayabilirsiniz. Tercih sizin  Bu, yılbaşı süslerinden de olabilir, eski kitaplardan da! Yaratıcılığınızı konuşturun. Düzenlemeye ağacınızın n tepesine koyacağınız yıldız sembolle başlayın.Çam ağacı süslerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de yılbaşı ağacının taşıyabileceği kadar süs kullanmaktır. Farklı boyut ve şekillerde kullanılan süslerin fazla ağır olmamasına ve sayıca çok olmamasına dikkat edilmelidir.Yılbaşı ağacını süsleme işlemlerinde ilk olarak ışıklandırma sistemi yapılmalıdır. Süslemeden önce ışıklandırma hem görünüş olarak yaşanacak problemlerin olmaması açısından önemlidir.Çam ağacı ışıklandırmasında ağacın en aşağısından en yukarısına doğru bir yol izlenmelidir. Işıklandırmanın ağacı tam olarak sarması gerekir. En aşağıdan en yukarıya doğru ışıklandırma yapmamızın sebebi ışıkların ağacın tepesinden sallanmasına olanak vermesidir.Çam ağacı süslemelerinde kullanılan ağır süslerin konumlandırılması, ağaç dallarının ucu yerine ağacın dibine göre olmalıdır. Hem ışıklandırmanın yansıması hem de ağacın dengesini koruyacaktır.Ağaç süslerken süsleri çam ağacının her alanına yaymak gerekir. Bir yere süsleri yığmak görüntü olarak olumsuz bir hava verecek ayrıca ağacın dengesini de bozacaktır.Çam ağacı süslemesinde belirli ve bağlantılı renk düzeni tercih edilmelidir. Genellikle yılbaşı ağacı süslemelerinde yeşil ve kırmızı renkler kullanılıyor. Bu renklere altın ve gümüş renkler de yardımcı olabilir.Ayrıca kış havasını ortaya çıkarmak için genellikle mavi, mor ve gümüş renkleri de tercih ediliyor. Minimal bir ambians da ağaç süslemesi yapmak isterseniz sadece beyaz ve gümüş renkleri kullanmak doğru olacaktır. Bu seçim mekanlarınıza beyazın, saflığın karşı konulamaz etkisini yansıtacaktır.Modern bir ağaç süslemesine ulaşmak için renkli parlak küreler tercih edilmeli ve bu küreler yeterli büyüklükte olmalıdır.

Yenebilir yılbaşı ev süsleri

Yılbaşı süslerinden yıldızlar, kalpler, mumlar, ışıklar, çiftler, toplar vs . Yılbaşı günü için size önerimiz yenebilir süsler kullanmanız. Peki, bu süsler nelerden olur? Patlamış mısırdan çelenk, ağaç süsü ve kapı süsü için sevimli kurabiyeler.

Yılbaşı avize süsleri

Yılbaşının olmazsa olmaz masa süslerinde en dikkat çeken masa üzeri kullanılan avizelere yapılan süslemelerdir. Özellikle yeşil ağaç görünümlü süslemelerle yapacağınız bir avize den sarkan yıldızlar mekanın havasını hemen değiştirecektir. Süsleriniz için malzeme olarak keçe, karton materyallerini kullanabilirsiniz.

Yılbaşı yemek masası süsleri 

Yılbaşının en eğlenceli anı yemek zamanıdır . Masanızın dekorasyonu için bir konsept belirlemenizi öneririz. Altın veya gümüş tonlarını bir arada kullanabileceğiniz gibi ayrı ayrı da kullanabilirsiniz… Kırmızı tonlarını seçebilir veya pastel ve siyahın bir arada kullanıldığı bir masa dekorasyonu oluşturabilirsininiz. Dekorasyonunuza ekleyeceğiniz, şampanya kadehlerinde püsküller , yıldız süsleri veya masalarda el yapımı küçük cam ağaçları, narlar gibi süsler masanızın havasını bir anda değiştirerek eğlenceli bir hali getirebilir! Herşey sizin hayal gücünüze kalmış…

Evinizin odalarını süslemek için önerilerimizden bazıları ise klasik yılbaşı çoraplarının yanısıra  mandallara tutturulmuş hediyeler, perdelere takılmış yılbaşı toplarıdır. Yatak odanızda ki aynaları çevreleyen ışıklı bantları ve şöminelerinizin üzerine koyacağınız yıldızları da unutmamak gerek.

Girişinizde kapı süslemeleri!

Girişinizde en önemli etki kapınızda başlayacağı için kapınıza asacağınız yılbaşı çelenkleri, süs topları ile ve alan müsaitse yerlere konulacak cam kavanozlar içine konan  mumlar, giriş de sıcak bir etki yaratacaktır!

Evinizin özellikle yatak odaları, yemek bölümü girişi şömine köşeleri yılbaşı süsleri yapmak için en tercih edilen odalarıdır.

Sevdiklerinizle, gönlünüzce barış, huzur,  sevgi dolu mutlu bir yıl dileklerimizle…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *