AYDINLATMA TASARIMINDA SUPERNOVA

Son günlerde aydınlatma tasarımlarındaki yeni gelişmelere en güzel örneklerden biri aynı zamanda tasarım ödülü de alan Lasvit markasının Supernova isimli aydınlatması oldu. 2015 Milano tasarım fuarında görücüye çıkan aydınlatmanın en dikkat çekici özelliği ; hem tasarımsal hemde hareketli oluşu! Bu muhteşem aydınlatmayı sizler için mercek altına aldık.

Nefes kesecek kadar güzelliğe sahip olan ve geleceği bize şimdiden gösteren Supernova, Petra Krausova tarafından tasarlanmıştır. Sihirli bir şekilde kendini zaman ve mekan potasında değiştirebilme, formunu onu seyreden seyircisinin  hareketleri ile yönlendirebilme özelliğine sahiptir. Şeffaf cam elementlerden oluşan bu heykelimsi yapı hareket ettikçe, camların üzerinde bulunan çizgisel dokunun yarattığı müthiş desenleri dışarıya vurmaktadır.

Leon Jakimic tarafından kurulduğundan beri Lasvit markası geleneksel Bohemya cam üfleme tekniklerinin sınırlarını zorlamakta; çağdaş nesneler oluşturabilmek adına uluslararası tasarımcılar ile işbirliğine girmektedir. Türkiye’de Tepta tarafından temsil edilen Lasvit, bu ilericilik adımlarını teknoloji ile geleneksel üretim metodlarını birleştirerek ifade etmekte ve hareketleri programlanabilir cam aydınlatma ürünleri de tasarlamaktadır. Bu bağlamda araştırmalar yapmaya devam eden firma çok güzel gelişmeler de kaydetmektedir. Bizde tasarım severler olarak bu tasarımlarını çok beğendiğimizi söylemeden geçemeyeceğiz!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *