AFRİKA’NIN AYAK SESLERİ…

Afrika sıcağıyla, kumuyla, hayvanlarıyla olduğu kadar, motifleri, kumaşları ve takılarıyla da her zaman büyülü bir etkiye sahip. İşte bu yüzden, yaza girdiğimiz şu günlerde dekorasyonda Kara Kıta’nın sıcak etkisini göstermek istedik.

Hepimizin bildiği gibi, son yıllarda Afrika’ya safariye gitmek sosyete arasında da çok moda…  Ayrıca Afrika gidip görmediğimiz bir yer bile olsa, gerek kitaplardan, gerekse filmlerden bildiğimiz gibi balta girmemiş, ormanlarıyla her zaman gündemde. Güncelliği bu kadarla sınırlı kalmayan Afrika’nın dekorasyonda da çarpıcı bir tarz olarak etkilerini görüyoruz. Afrika’dan sıcak esintiler getiren bu tarz geleneksel haliyle uygulanabildiği gibi modernize de edilebilir.

afr

afrika 2

Bu tarz, birçoğumuza çekici geldiği gibi birçoğumuza da itici gelebilirİticilikten kurtarmak için modernize etmenizi tavsiye ederiz. Bu durumda daha şık görüntüler alımınız mümkün… Uç noktalardaki çizgileriyle oldukça etkileyici olmasının yanı sıra,  ürkütücü geleneksel şekliyle bu dekorasyon anlayışını seçen kişilerin azınlıkta olması ihtimali de oldukça yüksek. Cesareti isteyen bu tarzla ilgili en önemli gerçek yaz sıcağını oldukça kuvvetli hissettirmesi.

afrika 6

afrika 4

Yazı hissetmeye başladığımız şu günlerde özellikle yaza özlem duyan, sıcak günleri her mevsim hissetmek isteyen kişilerin tercihi olabilir. Maskları, kumaşları ile kendinizi Afrika’nın bir karnavalından hissetmeniz çok doğal. Bu masklardan bazıları ürkütücü de olsa insanı Afrika’nın o gizemli dünyasına çekiyor. Hem korkutuyor hem merak uyandırıyor. Mekanda kullanılan renkler tamamen doğadan seçilmiş: kahve, yeşil, bej, vs. Bu yüzden zaman geliyor bu tür mekanlarda kendinizi Afrika’nın balta girmemiş ormanlarında farz ediyorsunuz.

afrika 3

afrika 5

Mekanın içi sanki Afrika’nın belirli bölgelerinden kesitler. Afrika’nın vahşi doğasını bu kesitlerde rahatlıkla  görebilirsiniz. Uzun lafın kısası yaza girdiğimiz şu günlerde Afrika’nın sıcaklığını bu tip mekanlarda da rahatlıkla hissedebilirsiniz. 

sayfa 1 sayafa 2 sayfa 3

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *