Popvizyon Ataköy

Sizler için mercek altına yatırdığımız yeni projelerden biri  Nef Ataköy 22.

Yeni projeler köşemizde  ilk yazımda da belirttiğim üzere son günlerde dikkat çeken yeni mimari  projeleri inceleyip ben bu projenin mimarı olsaydım sorusuna da bir cevabım, yorumum olacak yazının içinde.

Proje  eğitim, hizmet ve ticaret sektörünün en yoğun olduğu Ataköy bölgesinde yükseliyor. İstanbul’un en yoğun olarak kullanılan metro ve metrobüs hatlarına yürüme mesafesinde yer alacak proje, Atatürk Havalimanı’na ise 3 dakikalık uzaklıkta konumlanıyor. Nef Ataköy 22 projesi E-5’in hemen yanında,öğretim görevliliği yaptığım Kültür Üniversitesi’ne komşu arsada yükseliyor. Dünyaca ünlü mimarlık firmalarından HOK’in Washington DC Ofisi tarafından tasarlanan proje geniş bir kitlenin farklı taleplerine cevap verebilecek farklı konseptleri olan proje. Çevresinde yer alan eğitim kurumlarına, iş merkezlerine ve İstanbul’un farklı noktalarına ulaşım kolaylığı sağlayan konumu ile öğrenciler, genç profesyoneller ve çocuklu aileler gibi geniş bir kitleye hitap ediyor.

2
nef22

Biz tasarımcılar,mimarlar hep bir arayış içindeyizdir.O yüzden  bu residence in mimarı olsaydım ben ne yapardım sorusuna cevap da vermek istiyorum. Her projede olmazsa olmazlardan doğayı daha güçlü vurgulardım.Gerçi Nef in projesinde doğaya destek veren detaylar da dikkat çekiyor.Bu hassasiyetlerinden ötürü  bir doğasever olarak kendilerine teşekkür ederim. Residence projelerinin kare formlardan dairesel formalara geçmesi gerçekten hoş seçimler,ancak ben bu projenin mimarı olsaydım birbirine takip eden formları simetrik yapmak yerine  doğayı daha güçlü destekler formların birbirlerini organik tamamlamasını sağlardım.

Nef Ataköy 22  İç mekan tasarımlarını mercek altına yatırdığımız zaman  iç mimari tasarımlarında evden  ziyada ofis etkisinde tasarımlar görüyoruz..Yeni projelerde görmeye alıştığımız bizi şaşırtmayan  şık pratik içmimari tasarımlar Nef 22 de de gözümüze çarpıyor..Daha öncede belirttiğim gibi biz mimarlar ve tasarımcılar kabul olanın dışında yenilikler peşinde olduğu için her daim daha çağdaş tasarımlar arıyor gözlerimiz.Nef 22 projesinin belirli bölümlerinde  hoşumuza giden çağdaş arayış da olan konseptlerde mevcut. Bu projenin içmimarı siz olsaydınız sorusuna  vereceğim cevap  yaşanılacak oturma odası yemek odasına wc ye vs olurdu.Nef 22 projelerinde özellikle projenin oturulacak ev,ofis vs  bölümlerin  içmimarı olsaydım biraz  daha sıcak güncellenmiş yenilikçi farklı stillerdeki çağdaş tasarımlar yapardım cevabını verirdim.Yazımı bitirmeden öncede cumhuriyet bayramınızı kutlar nice mutlu cumhuriyet bayramları dilerim hepimize.

9
nef22
7
nef22