THE FAMOUS HOMES INSPIRE FOR THE LIVING ROOMS

ÜNLÜ EVLERİN İLHAM VERECEK OTURMA ODALARI

 

Ünlü evlerin lüks iç tasarımlarından ilham almak isteyenler, yazımız sizler için! Diana von Fürstenberg, Jessica Alba, Heidi Klum, Jennifer Aniston, Kourtney Kardashian ve daha birçok ünlü evlerin salonlarından fikir almak için yazının devamını okuyun.

Jennifer Aniston’un oturma odası, zengin renkler ve rahatlatıcı dokular ile sıcak ve canlı. Yaratılan atmosferle bir o kadar da Hollywood’tan bir sahne içinde hissettiren bir mekan gibi. Oyuncu Jennifer Aniston’un Beverly Hills e bakan, Zen-benzeri salonun tasarımcısı Stephen Shadley, evin çekimleri ise ‘Architectural Digest’  tarafından gerçekleştirilmiş.

Jessica Alba’nın Beverly Hills deki evinin oturma odasının tasarımı kendisi tarafından yapılmış. Geleneksel ve modern karışımla ortaya çıkan sıcak bir ortam. Mor, pembe ve metalik renk paleti ile harmanlanarak tasarlanan vintage ve çağdaş atmosfer için 1950’lerden mobilya tasarımlarından faydalanılmış.

Brooke Shields’in  hayatını yansıtacak şekilde dekore etmek istediği evinin tasarımını  arkadaşı ve dekoratör David Flint ile yapmış. Şömine ve ahşabın verdiği sıcaklığının yanı sıra sevgiyi kuvvetlice hissettiğiniz sıcak bir ortamla karşı karşıya getiriyor sizi.

Bir ilhamda Kourtney Kardashian’ın oturma odası tasarımından. Renkler ve desenler oldukça cesur, mekan pop art stil’de tasarlanmış. Kourtney Kardashian’ın – iç mimar Jeff Andrews ile birlikte tasarladığı ev hem cesur aynı zamanda eğlenceli.

Bir diğer seçimimizde Candace Bushnell  ünlü Sex & The City dizisinin yazarının  ilham  veren oturma odasından, Candace Bushnellin  bu güzel Fransız şık  oturma odasını oluşturmasına yardımcı olan arkadaşı ve iç mekan tasarımcısı Susan Forristal

Diane von Furstenberg’un  Manhattan’da ki penthouse oturma odasındaki portresinin çizimi Zhang Huan e ait. Leopar kilim ise şirket için tasarımcı tarafından tasarlanmış.

Model Jessica Stam ve tasarımcı Rafael de Cardenas’ın Manhattan’da ki evinin oturma odasında mor bir yaklaşım hakim. Mor, pembe ve metalik renk paleti ile harmanlanarak tasarlanan vintage ve çağdaş atmosfer için 1950’lerden mobilya tasarımlarından faydalanılmış.

Heidi Klum, eski kocası Seal ile paylaştığı Los Angeles konağındaki oturma odası geleneksel ve modern. Koyu barok duvarlara kireç yeşil cam ekran, raf ve arka aydınlatma ile taze bir görünüm verilmiş olmasına karşın oturma odası bir o kadar karanlık ve dramatik.

Lauren Conrad’ın Beverly Hills penthouse salonu allık ve altın tonlarında. Mekan bir o kadar dişi bir o kadar şık. Oturma odasında yükselen tavan ve beyaz badanalı tuğla duvarlarla  bir New York loft hissi yaratılmış.

Gwyneth Paltrow’un oturma odası için seçilen salıncak koltuk ve duvarları alcove duvar kağıdı ile boyalı. Paltrow’un seçtiği  soluk lavanta, gri renkler, seçilen gümüş ve mermer malzemelerle mekana aydınlık kazandırmış.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *