MİLENYUMA BEYAZ YOLCULUK

Beyaz rengin insan psikolojisindeki etkisi; herşeyden önce son derece dinlendirici olması yönünde. Huzur veren beyazın bu anlamda milenyuma girmeden önce gözde olması, hiçte tesadüf değil. 1999 yılını kötü geçiren insanlar, huzur beklentisi içindeler. Güzel, saf ve henüz dokunulmamış dilek ve isteklerin bir sembolü olarak benimsiyor herkes beyazı. Yılbaşı arifesinde olduğumuz şu günlerde yılbaşı gecesine özel aksesuarlarında beyazdan etkilenmemesi düşünülmez tabii.

21

3

Bu arada çam ağaçları da klasik yılbaşı ağacından çok, avize veya tabak üzeri motif gibi aksesuvarlar olarak çıkıyor karşımıza. Beyaz renk , mekanda tek başına kullanıldığı gibi canlı renklerle de bütünleştirilebilir. Sarı, fuşya, yeşil, oranj, krem gibi… Ama bu tabii ki tercih sebebidir. Tavanda beyaz, duvarda beyaz, yerde beyaz… Kısacası heryerin bembeyaz olduğu mekanların da başka bir havası var. Beyaz renk, gerek klasik, gerek modern mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Beyazın mekanlara rahatlık ve aydınlık verdiği kuşkusuz tartışmasız bir gerçek. Beyaz renk boyanmış bir mekan, koyu renk boyanmış bir mekana göre her zaman çok daha geniş görünür.

6    5

Beyaz boyanmış mekanda farklı renklerde kullanılan objeler de kendilerini hoş gösterir. Sizin için seçtiğimiz mekanlarda da görüldüğü gibi, renklerin yanı sıra klasik mekanlarda varak, modern mekanlarda ise krom vazgeçilmez aksesuarlar arasındadır .Bu yıl canlı renklerde çok revaçtaydı, bu ayki sayımızı bu renklere de ayırabildik ama 2000 yılından en büyük beklenti huzurla birlikte saf duygu ve düşünceler olduğu için, onları sembolize eden beyazı tercih ettik. Sizlere de milenyuma yepyeni bir mekanda girmeyi tasarlıyorsanız, beyazı tercih ederseniz pişman olmazsınız!

11111122222222223333333333

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *