OUR ROUTE CHALETS IN WINTER

KIŞ MEVSİMİNDE ROTAMIZ DAĞ EVLERİ

Yeni yıla gireceğimiz şu günlerde herkes tatil programını yapmıştır. Yapmayanlara eğer yer bulurlarsa önerilerimiz yeni yıla gireceğimiz şu günlerde kayakseverlerin yanısıra tasarımcıların olmazsa olmazlarından olan şöminenin sıcak atmosferin yanısıra rahatlatıcı tasarımların olduğu dağ evleri. Dünyanın en iyi kayak merkezlerinden kabul edilen Aspen (Amerika), Cortina D’ampezzo (İtalya), St. Moritz (İsviçre), Chamonix (Fransa), Meribel (Fransa), Val D’isere (Fransa), Courchevel (Fransa), Kitzbühel (Avusturya), Borovets (Bulgaristan) arasından seyahatseverlerin zevkine hitap edebilecek tarzda tasarlanan  konumları gereği misafirlerine özel şef, şoför, masaj terapisti ve hizmeti sunan özel dağ evlerini tasarımlarıyla birlikte sizler için araştırdık.

Bu araştırmalar sonucu tasarımıyla gerek hizmetiyle Oberlich’den ve Couchevel’den seçimler yaptık.Bu modern dağ evleri dışarıdan biraz soğuk ve sade görünse de iç tasarımı oldukça çağdaş ve sıcak. Tercihinizl üks seçim ise sizlere özellikle önereceğimiz zarif tasarımı ve güzel çevresi ile Avusturya’ da konumlanan Chalet N Oberlich.Chalet N Oberlich dünyadaki en lüks dağ evlerinden biri.

Misafirleri için 10 suitinde 24 misafir ağırlayabileceği gibi kişiye özel şöförlerin yanısıra, emrinize amade 2 uşak, şık tasarımın yanı sıra misafirlerin rahatlığı için akla gelebilecek her türlü detay düşünülmüş. Tasarımda avizeler Swarovski’den. Dağ evini lüks yapan özelliklerdenbazıları; jakuzi, havuz, sinema, şarap mahzeni ve spa. Evin dışı tamamen ahşaptan ve doğal taşlardan yapılmış.

İç tasarımda da birçok ahşap element kullanılmış ve bu da tasarıma dağ evi havası katan en büyük özellik. Merdivenler, kolonlar, yerler ve bazı mobilyalar da ahşaptan yapılmış. Seçilen çağdaş tablolar ve Swarovski aydınlatmalarda da kiralayabileceğiniz dağevine oldukça şık bir görünüm katmış. Bu tasarım dışarıdan klasik bir dağ eviymiş gibi görünse de iç tasarımı oldukça çağdaş, şık ve rahat.Courchevel, 3 vadinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan les tros valles Alplerin jet set kayak merkezlerinden biri.

Dünyanın en iyi kayak merkezlerinden kabul edilen Courchevel, 600 kilometrelik dünyanın en uzun ve en geniş pistleri, ufak, sıcak aile otelleri, şaleleri ve restoranlarıyla “apres-ski” yaşamdan bıkmış, kayak sonrası şıklık yapmayan, kürklerinden sıkılmış, rahatlık arayan ve çocuklu kayakçıların yeridir daha çok. Suni kar makineleriyle devamlı kar bulunsa da, geceleri ışıklar şıkırdasa da, nefis dağ manzarası olsa da Courchevel her tür kayakçının her kar sporunu yapacağı şekilde organize edilmiş yapay bir merkezdir.

Couchevel’de sizler için seçtiğimiz önereceğimiz Hotel Grandes Alpes Private Hotel.Courchevel’de otellerin çoğu aile işletmesi ve ev sıcaklığında dekore edilmiştir. Otel odaları ve restoranlar çok şıktır. Sizler için seçtiğimiz otel Courchevel Grande Alpes Private hotelin tasarımı oldukça şık ve sıcaktır.Bütün Fransız kayak merkezleri gibi bu oteldede kendine has bir ambiyans bulabilirsiniz. Bu tamamen Fransızlara has adeta “genetik” bir özelliktir.

İç mekanlarda patinaj için kapalı buz alanı, bridge, satranç, squash, sağlık merkezleri, yüzme havuzu, spor salonları, sauna, jakuzi, masaj, bowling, sergiler, sinema, bilardo, dil kursları. Dış mekanda ise paraşüt, uçak, ski jumping ve kayak kurslar ve kayak gezileri var.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *