INSPIRATION DETAILS FROM LUX BATHROOMS

LÜKS BANYOLARDAN İLHAM VEREN DETAYLAR

Banyolarını yenilemek isteyenler sizin için seçtiğimiz lüks banyoların detaylarından banyolarınıza ilham kaynağı sağlayabilirsiniz.

Maison Valentina tarafından tasarlanan bu banyonun, çağdaş seçkin dekor ürünleri ile enfes bir şekilde yorumlandığı görülmektedir, Zamanla artan dekorasyon değerleri ile son derece kaliteli ve sürekli büyüyen modern vizyon arasındaki dengeyi koruyan bir banyo tasarımı ortaya çıkmıştır. Özellikle kendine özgü desen mermerle kaplanan bir duvar, tavandan sarkan şık bir aydınlatma ve tasarım küvet detayları ile her banyoyu zenginleştirebilir. Zarif ve güçlendirici bir atmosfer oluşturabilirsiniz

Bu çarpıcı banyodan ilham alacağınız detaylar dan en önemlisi küvetin üzerine konulmuş olan tasarım avize ve Fisher Weisman tarafından hazırlanmış lazerle kesilmiş pencere panolarıdır. Ayrıca dikkat çeken bir diğer detay metalik küvet ve lavabo aksesuarları antik dolap ve klasik kapı detayları ile oldukça şık bir eklektizm oluşturulmuştur.

Mimar Achille Salvagni tarafından tasarlanan Ralph Lauren firmasına ait çizgili duvar kağıdı kaplı banyoda küvet üzerinde kullanılan aydınlatma ve duvara asılı tablo ile banyo da klasik çizgilerin modern çizgilerle harmanlandığı rahatlıkla görülmektedir.

Lara ve Jeff Sanderson Mercer tarafından tasarlanan bu banyoda dikkat çeken en önemli detay oniks mermerin çeşitli renk ve dokuları ile cesaretle kaplanmış olup zengin bir atmosfer ortaya çıkarmış olmasıdır.

Donetalla Versace‘nin Milano’daki apartmanındaki banyosunun en önemli detay tüm duvarın aynayla kaplı oluşu ve antika mobilya aksesuarlarla döşenmiş olmasıdır

Özel tasarımlı bir Manhattan evinde mevcut bu banyo tasarımında metalik aksesuar ve döşeme de mermer kullanılmıştır. Zeminler ve duş da kullanılan özellikli fayans Mosaic House‘a aittir.

Notting Hill konağında olan bu banyonun ilham kaynağı tüm banyonun cesaretle siyah  mermer kaplı oluşu şüphesiz. Siyah kaplanan banyoda aynaların çerçeveleri altın metalik olup bit pazarından alınmış olan 1950’li İco Parisi beyaz kaplı koltuk, ve Ercole Barovier’nin 1950’lerin vazosu ile banyo ya şıklık kazandırılıyor.

 

İlham alınacak bir siyah beyaz olan modern lüks banyo tasarımın dada en dikkat çeken özellik ana banyoda bir Waterworks küveti üzerinde Sarfatti’nin ışık fikstürüne sahip oluşu. Yan masa Achille Salvagni tarafından ve duvarlar beyaz mermer ile kaplanmış.


Altın metalik yansımalı fayansla kaplı banyoda Ann Sacks tarafından parşömen kaplamalı makyaj aynaları özel olarak üretilmiştir. Lavabo ve  armatürler Waterworks tarafından yapılmıştır

İç mekan tasarımcısı Pierre Yovanovitch tarafından tasarlanan ana banyonun en önemli detayı şömineli oluşunun yanı sıra banyo ortasında yer alan Agape küvetinin oluşu. Armatürler ve havlu askısı Dornbracht tarafından hazırlanmıştır.Renk de ise klasik bej rengi ile beyaz renk kullanılmış.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *