AKDENİZ EVLERİ…

Farkındaysanız, bu yıl kış hala gelmedi.Pastırma yazına devam. Yaz deyince, hemen hemen hepimizin aklına kumuyla, deniziyle Akdeniz sahilleri geliyor. Derin mavi suların serinliği, gözümüzde tütüyor. Ve bu düşünce insanda hoş, sıcak duygular uyandırıyor. İşte Akdeniz kültürünü yansıtan evlerde, yaz keyfinden esintiler…

Başlıksız-2

ass

Öncelikle bu sıcacık , hoş mekanların dekorasyonu için öyle pahalı mobilyalar satın almanız gerekmiyor. Özellikle bu dekorasyon anlayışında basit gibi görünen fikirler, aslında en iyi olanlardır. Akdeniz sahillerine yakın evlerde, rahatlıkla uygulanabilen bu dekorasyon anlayışı ince ve sade bir zevkin ürünüdür. Hayallerimizi süsleyen evlerin başında gelecek olan Akdeniz evlerinin ortak noktası, çok sade olmasının yanı sıra, romantik sahnelerin vazgeçilmez mekanlarından olmasıdır.

aas

sssBaşlıksız-aa

Ayrıca seçilen mobilyaların rahatlığı, görselliği, yaşam kalitesine somut bir katkı yapacaktır. Ne kadar pahalı olmayan mobilyalar seçilse de deniz sahilindeki evler, aslında maliyetinden bağımsız olarak, hep “lux ” kalmayı başarmıştır. Ayrıca gelen yazla birlikte denize düşen ışıkların hayalinizdeki çekiciliği, bu tip mekanları hep reddedilmez kılmıştır.  

Başlıksız-sas A

İster dış mekanda bahçede olsun, ister iç mekanda, bu tip mekanlar için hep yeşillik ön planda. Özellikle bahçeye ve terasa konulan bu tip mobilyalar, yaz gecelerinin keyfini yaşamak için ideal. Bu dekorasyon anlayışı ilginizi çekiyorsa, satın alacağınız mobilyalar, su boyasıyla boyanmış sade ahşap iskemleler, bambular olabilir.

ss S021000970_1510241814000-ll aaa

Dik­kat edeceğiniz diğer husus ise her şeyin abartıdan uzak, doğal görüntüde olması. Bu tip me­kanların en önemli aksesuarları yeşil bitkiler. Süslemeye gelince, bahçe düzeni son derece sade, toprak hiçbir şekilde görünmüyor. Her yer yemyeşil. Bu yeşilliği değişik renklerde çi­çekler bütünlüyor. Bahçe, yeşillik, çiçek yö­nünden göz dolduran bir etkiye sahip.  

s1 s2 s3 s4

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *