AHŞABIN DAYANILMAZ CAZİBESİ…

Evinizi dekore ederken sadece size özel sıcacık, samimi bir ortam oluşturmak istiyorsanız, stilde tercihiniz ister klasik ister modern olsun, vazgeçemeyeceğiniz tek malzeme ahşaptır. Kışın geldiğini haber veren şu soğuk günlerde ahşabın sıcaklığını hissettiğiniz bir mekanda rahat koltuklara uzanıp yapacağımız çay keyfi, hiçbir şeye değişilmez.

s1

Biz mimarların ve sizlerin vazgeçemeyeceği tek malzemenin ahşap olduğunu evinize şöyle bir bakarsanız görürsünüz. Her zaman bu malzemeye kolay kolay hayır diyemeyiz. Bu durum, son günlerde, ahşabın salonda, yatak odasında tercih edilmesi dışında, mutfakta hatta banyoda bile tercih edilmesiyle gözler önüne seriliyor. Ahşap deyip geçmeyin. Kullanıldığı yerler öyle çok ki neredeyse kullanılmadığı yer yok. Çeşit olarak baktığımızda ise ismini aklımızda tutamadığımız çeşitleri bile var. Tercih edilenlerden bazıları maun, kiraz, ceviz, çam v.s.

ahsap 3 Başlıksız-q

Böyle bir dekorasyonda, özellikle ahşapla bütünleşen renklerden yararlanırsınız, başarılı olma yüzdeniz fazlalaşır. Kullanacağınız renkler, sarı, kırmızı, kahverengi, mavi olabilir. Bu başka renkler kullanamayacağınız anlamına gelmiyor, tabii ki. Bu arada önemli olan ahşabın kendi rengiyle bu renklerin tonlarının bütünleşmesidir.

ahşap ahşap4 ahsapın vazgeçilmez seyi

Biliyorsunuz her ahşabın doğal rengi birbirinden farklıdır… Ceviz, koyu kahve, maun kızıl kahve, çam açık bej dir… Suni renklendirmelerle ahşabı renklendirebilirsiniz. Ahşabın doğal rengini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ahşapla yaratacağınız hoş, sıcak, sevimli mekanlarla hoş vakitler geçirmeniz dileğiyle…

s1 s2 s3

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *